Dodane: Marta Data: 2024-10-16 09:27:09 (czytane: 10396) 
W Buskim Samorządowym Centrum Kultury we wtorek, 15 października odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs plastyczny 'Bezpieczny pieszy', skierowany do uczniów klas I-III z gminy Busko-Zdrój.
Konkurs zorganizowano w ramach projektu „Zwiększenie bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej w Gminie Busko-Zdrój – II edycja” współfinansowanego z Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024 (edycja 2024 r.).
Na spotkaniu gościli: Anna Bilewska reprezentująca Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty, mł. insp. Andrzej Skowroński Komendant Powiatowy Policji w Busku-Zdroju, podinsp. Artur Pietras Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Busku-Zdroju, st. kpt. Michał Świąder Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju oraz dyrektorzy jednostek gminnych biorących udział w projekcie, nauczyciele i rodzice laureatów konkursu „Bezpieczny pieszy”.
Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Piotr Kaczocha, podkreślił, że w ramach projektu uczniowie klas I-III uczestniczyli w Pogadankach na temat bezpieczeństwa, prowadzonych w oparciu o materiały zatwierdzone przez Komendę Powiatową Policji w Busku-Zdroju. 825 uczniów klas I-III otrzymało odblaski, a 278 uczniów klas I otrzymało kamizelki odblaskowe do codziennego użytku. Podziękował za zaangażowanie i współpracę na rzecz wspólnej realizacji projektu na rzecz poprawy bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Burmistrz zapewnił, ze realizacja projektu trwa i realizowane są kolejne, zaplanowane działania projektowe.
W ramach konkursu plastycznego w każdej szkole i w każdym oddziale uczniowie mogli zająć I i II miejsce. Szkolne Komisje Konkursowe wyłoniły 48 laureatów, którzy otrzymali nagrody książkowe, natomiast 20 uczniów otrzymało wyróżnienia i drobne upominki od Gminy Busko-Zdrój.
Burmistrz przekazał również 6 defibrylatorów zakupionych w ramach projektu, po dwa dla Buskiego Samorządowego Centrum Kultury, Buskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Defibrylatory zostaną udostępnione w uczęszczanych miejscach i w razie potrzeby będą służyły mieszkańcom i gościom.
Na realizację całego projektu pt.: „Zwiększenie bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej w Gminie Busko-Zdrój - II edycja” Gmina Busko-Zdrój pozyskała dofinasowanie w wysokości 99 959,00 zł z Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024 (edycja 2024r.).
Źródło: UMiG Busko-Zdrój
Ryby na świątecznym stole. Nowy e-book NFZ na Boże Narodzenie
Tradycje Wigilii Bożego Narodzenia: Symbolika, historia i duchowe znaczenie
Polska innowacja na światowym poziomie: od kosmosu, przez medycynę, po miejską zieleń
Działalność gospodarcza i zlecenia wliczane do stażu pracy. Zmiany od 1 stycznia 2026 roku
Świętokrzyska Wigilia - opowiada Aleksandra Imosa (video)
Fundusze Europejskie zmieniają oblicze turystyki w Polsce Wschodniej
Boże Narodzenie: symbolika jodły w kulturach świata
Zarządzanie miastem w czasie wojny. Burmistrz Mikołajowa: kluczowe zapewnienie dostaw wody i prądu
Otwarcie obwodnicy Nowego Korczyna z niespodziewanymi emocjami (foto/nowe video)
Polska innowacja na światowym poziomie: od kosmosu, przez medycynę, po miejską zieleń
Działalność gospodarcza i zlecenia wliczane do stażu pracy. Zmiany od 1 stycznia 2026 roku
Fundusze Europejskie zmieniają oblicze turystyki w Polsce Wschodniej
Zarządzanie miastem w czasie wojny. Burmistrz Mikołajowa: kluczowe zapewnienie dostaw wody i prądu
Otwarcie obwodnicy Nowego Korczyna z niespodziewanymi emocjami (foto/nowe video)
Artyści kontra Policja dla Nikoli Woźniak: Busko-Zdrój jednoczy się w walce o życie dziecka
Weekend cudów coraz bliżej. Potrzebujący nadal czekają na wsparcie
VeloBank aktywny w badaniu wirtualnych zagrożeń
Rozświetlenie choinki w Pińczowie już w najbliższy piątek
Grupa PSB Handel S.A. wnosi świąteczną radość do Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Drugi Bieg Nocny w Busku-Zdroju
Świętokrzyska Wigilia - opowiada Aleksandra Imosa (video)
Boże Narodzenie: symbolika jodły w kulturach świata
Jarmark Bożonarodzeniowy w Pińczowie!
Pińczowskie Paryżanki i Andrzejki 2025
Dziś Katarzynki. Jak bawili się dawniej kawalerowie?
II Świętokrzyski Jarmark Bożonarodzeniowy - Kielce 2025
XXIX Ogólnopolski Przegląd Fotograficzny 'PONIDZIE 2025'
Mateusz Ziółko uświetnił 12. Świętokrzyski Konkurs Pieśni Patriotycznej w Pacanowie
Podsumowanie programu 'Bezpieczny Senior - Świadomy Senior' w Pińczowie
Prezydent RP Karol Nawrocki po zaprzysiężeniu - pyta, co słychać w Świętokrzyskiem (video)
Poseł Michał Cieślak komentuje wygraną Karola Nawrockiego (foto/video)
Ostatni dzwonek na zmianę miejsca głosowania i odbiór zaświadczenia
Trwa głosowanie w wyborach prezydenckich 2025 – lokale czynne do 21:00 (foto)
Zarząd województwa chwali pierwszy rok kadencji: Opozycja krytykuje
Sławomir Mentzen w Pińczowie - ( foto/ zapis transmisji)
Artur Grela o sytuacji Andrzeja Szejny: 'To obciąża Nową Lewicę - czas na dymisję' (video)
Wsparcie dla Rafała Trzaskowskiego - cztery spotkania, jeden cel
| Komentarze (0) |
Nie masz jeszcze planów na Sylwestra? A może szukasz miejsca, w którym Nowy Rok przywitasz przy dobrej muzyce i smacznym jedzeniu? Kawiarnia Stefan zaprasza na sylwestrową noc pełną muzyki, kulinarnych doznań i wspólnej zabawy.