Dodane: Marta Data: 2024-06-11 09:27:52 (czytane: 16305) 
Gmina Busko-Zdrój wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców w zakresie dostępu do komunikacji autobusowej, informuje, iż od dnia 10 czerwca 2024r. zostały uruchomione 2 nowe linie autobusowe.
Linie swoim zasięgiem będą obejmowały:
Linia nr 1:
Busko-Zdrój ul. Poprzeczna - Busko-Zdrój ul. Poprzeczna przez ul. Boh. Warszawy; ul. Młyńska; ul. Waryńskiego MDA; ul. Kopernika; Busko-Zdrój ul. Poprzeczna; ul. Boh. Warszawy; ul. Witosa; ul. Waryńskiego MDA; Siesławice (szkoła); Zbludowice ul. Świętokrzyska; ul. Starkiewicza; ul. 1 Maja; ul. Sanatoryjna; ul. Grotta; ul. Batorego; ul. Kościuszki; ul. Poprzeczna.
Autobus na ww. trasie odjedzie z ul. Poprzecznej w Busku-Zdroju o godzinie 06: 45, natomiast ostatni kurs będzie o godzinie 15:00.
Linia nr 2:
Busko-Zdrój ul. Poprzeczna - Busko-Zdrój ul. Poprzeczna przez ul. Partyzantów; ul. Wschodnia; ul. Grotta; ul. Boh. Westerplatte; Busko-Zdrój Armii Krajowej; ul. Parkowa; ul. Grotta; ul. Sanatoryjna; ul. 1 Maja; ul. Starkiewicza; Zbludowice ul. Świętokrzyska; ul. Solankowa; ul. Uzdrowiskowa; ul. Lipowa; ul. Waryńskiego; ul. Waryńskiego MDA; ul. Młyńska; ul. Jasna; ul. Boh. Warszawy; ul. Kilińskiego; ul. Poprzeczna.
Autobus na ww. trasie odjedzie z ul. Poprzecznej w Busku-Zdroju o godzinie 07:10, natomiast ostatni kurs będzie o godzinie 15:30.
Autobusy transportu lokalnego w celu ułatwienia identyfikacji mieszkańcom będą oznakowane poprzez umieszczenie w widocznym miejscu herbu miasta wraz z kierunkiem trasy.
Komunikacja publiczna to jeden z najważniejszych elementów budowy tzw. „miasta 15-minutowego”, w którym wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Podróż autobusem ma ułatwić mieszkańcom przemieszczanie się po mieście, bez konieczności podróżowania własnym samochodem, np. do pracy, szkoły. Dzięki temu miasto będzie mniej zakorkowane, mniej zanieczyszczone i bardziej przyjazne. Chcemy uświadamiać mieszkańcom wspólną odpowiedzialność za środowisko, w którym żyjemy. Nie warto w wielu przypadkach wsiadać w samochód. Komunikacja zbiorowa również generuje zanieczyszczenia, ale fakt, że podróżuje nią większa ilość pasażerów sprawia, że ilość pojazdów na drogach jest mniejsza niż w sytuacji, gdyby każdy z pasażerów zdecydował się na samochód.
Zachęcamy do korzystania z nowych połączeń. Godziny odjazdu będą dostosowywane do aktualnych potrzeb, o czym mieszkańcy będą informowani na bieżąco.
Przebieg linii komunikacyjnej nr 1 [ pdf ]
Przebieg linii komunikacyjnej nr 2 [ pdf ]
Źródło: UMiG Busko-Zdrój
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Disco atmosfera i rodzinna integracja w Słoneczku. Radosne święto dzieci i rodziców (foto/video)
Wakacje inne niż wszystkie. WOT zaprasza na letnie szkolenie
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (10) |
Łukasz Nowak (2024-06-12 15:41:59)
Trasa 2 w porządku.
Ale trasa 1 to jakieś kuriozum... To kółko przez Poprzeczną 2 razy, tylko raz przez Młyńską, raz przez obwodnicę. Po co, gdy przez Młyńską i tak idzie trasa 2. Tam, jest w ogóle przystanek? Od kiedy to taka ważna ulica, że została potraktowana, jak jakiś węzeł. Ale przez przystanki węzłowe ta sama jedna linia nie powinna przejeżdżać 2 razy, tylko najwyżej 2 linie po jeden raz.
Łukasz Nowak (2024-06-12 15:35:41)
Pani Zofia ma rację, tam są potężne generatory ruchu (pełne parkingi przy Lidl-u i Biedrze obok ronda). Tak samo zachód (Słoneczny Zdrój****, Mrówka, Kaufshwitz, park handlowy Magdziaków).
Al;e to by szło jeszcze zrozumieć (nowy burmistrz musi najpierw przeglądnąć budżet), może to będzie w następnym etapie. Ale nie idzie zrozumieć, jak urzędowe tęgie głowy z UMiG / ZUK nie wpadły na to, że potencjalnych pasażerów może interesować rozkład jazdy i cennik, a nie tylko mapki okraszone popisami retorycznymi.
Obecny burmistrz przynajmniej coś robi dla MIESZKAŃCÓW a nie tylko dla kuracjuszy
zofia (2024-06-12 15:27:04)
co z polaczeniem polnocnej czesci miasta =z ulicy stawowej do szpitala i czesci uzdrowiska,z targu do zdroju czy do ulicy bohaterow warszawy.
Łukasz Nowak o dworcu PKP (2024-06-12 15:17:33)
Za dworzec w Siesławicach podziękujcie (bez)radnym, którzy na początku XXI w. wyrzucili z MPZP istniejącą w nim rezerwę pod przedłużenie kolei do miasta, dzięki czemu została radośnie zabudowana. Jeden z byłych radnych ma działki tuż obok... To w znacznej mierze obecni wielokadencyjni radni.
Radni poprzedniej (czyli w większości też obecnej) kadencji byli także przeciwni mojemu wnioskowi o przejęcie przez Gminę parkingu przy dworcu PKP, by mogli na nim parkować podróżni, a nie był najęty nauce jazdy.
Łukasz Nowak (2024-06-12 15:07:57)
Zamiast mowy trawy urzędasy mogłyby z łaski swojej zamieścić rozkłady jazdy (są tylko czasy pierwszego i ostatniego przejazdu), częstotliwość oraz cennik.
Za 50 km z Wełcza do Kielc pociągiem z dofinansowanie samorządu Województwa bilet zwykły jest poniżej 10 zł i można przewieźć rower.
Za kilka km z Buska na Wełecz busem z dofinansowaniem UMiG bilet jest za 4 zł i nie ma miejsc na rowery.
No i od czegoś trzeba zacząć, godziny szczytu (6 - 15) to priorytet, ale potem też powinny być pojedyncze kursy. Nazywanie miasta bez komunikacji po 15 (dojazdy do instytucji kultury, sklepów) miastem 15-minutowym... Ekipa z UMiG / ZUK ma poczucie humoru!
Przy okazji, niech ZUK wreszcie zacznie drukować rozkłady na przystankach większą czcionką.
pawel (2024-06-11 15:11:34)
Jakie miasto taka komunikacja:)
Vbhhh (2024-06-11 12:48:32)
Kiedy miasto wreszcie poszerzy granicę?? Ostatnie poszerzenie granic miasta, przyłączając część Broniny miało miejsce w latach 50 tych.....
Ksawery (2024-06-11 12:37:33)
To w Busku jest Metro ?
Bo te kreski na tej mapie przypominają linie Metra w San Escobar.
Pytanie (2024-06-11 10:51:05)
Na jakich zasadach można korzystać? Gdzie takie cennik?
Młodzi miłośnicy wędkarstwa będą mieli okazję rozpocząć wakacje w wyjątkowy sposób. W sobotę, 20 czerwca 2026 roku, nad zbiornikiem w Radzanowie odbędą się otwarte zawody wędkarskie 'Przywitanie Lata', skierowane do dzieci i młodzieży do 18. roku życia.