swietokrzyskie.info

Sobota, 20 czerwca 2026, Do końca roku 194 dni Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Wiadomosci

NFZ informuje: Opieka koordynowana

Dodane: red Data: 2024-05-06 13:28:03 (czytane: 12955)  Wersja do druku

Kolejne placówki w regionie świętokrzyskim realizują świadczenia zdrowotne w modelu zwanym opieką koordynowaną.

Ten model leczenia realizuje już 67 przychodni. To ponad 1/3 wszystkich w Świętokrzyskim. Do tej pory z opieki koordynowanej skorzystało 419 tys. mieszkańców województwa.

Opieka koordynowana dotyczy pacjentów chorych przewlekle oraz leczonych w placówkach POZ.

Ten model leczenia polega na współpracy lekarza podstawowej opieki zdrowotnej z lekarzami specjalistami, pielęgniarką POZ i dietetykiem.  Zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem, leczeniem i edukacją pacjenta na temat wybranych chorób z dziedziny:
  • kardiologii
  • diabetologii
  • endokrynologii
  • pulmonologii
  • nefrologii.

Rozwiązania wprowadzone do podstawowej opieki zdrowotnej dzięki opiece koordynowanej  poprawiają jakość opieki i dostępność do świadczeń zdrowotnych.

Między innymi:
  • rozszerzają listę badań diagnostycznych realizowanych przez lekarza POZ
  • umożliwiają szybszy dostęp do opieki specjalistycznej
  • pozwalają podjąć działania edukacyjne –  dowiesz się więcej o swoim zdrowiu, zagrożeniach i profilaktyce
  • aktywizują pacjenta – będziesz mógł podjąć działania zgodnie z ustalonym planem.

Wprowadzenie opieki koordynowanej w przychodniach jest dobrowolne. Placówki, które się na to zdecydują, dostają z Narodowego Funduszu Zdrowia dodatkowe pieniądze. Dołączyć można w każdej chwili - nabór jest prowadzony cały czas.

/NFZ/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-21, godz: 12:00

Piknik Charytatywny dla Antosia w Elżbicinie. Będzie mnóstwo atrakcji, pokazów i licytacji

Rezydencja Elżbicin stanie się 21 czerwca miejscem wyjątkowego wydarzenia. W godzinach od 12:00 do 18:00 odbędzie się tam Piknik Charytatywny dla Antosia - chłopca, który każdego dnia walczy o zdrowie i sprawność. Organizatorzy przygotowali bogaty program artystyczny, sportowy i rekreacyjny, a także liczne licytacje, z których dochód wesprze dalszą pomoc dla dziecka.



Wróć do góry