swietokrzyskie.info

Niedziela, 21 kwietnia 2024, Do końca roku 255 dni Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy

Wiadomosci

Piotr Łojek Świętokrzyskim Kuratorem Oświaty: Wojewoda wręczył akt powołania

Dodane: Marta Data: 2024-03-19 15:03:54 (czytane: 3191)  Wersja do druku

Od wtorku, 19 marca, pochodzący z Buska-Zdroju Piotr Łojek pełni funkcję nowego kuratora oświaty w województwie świętokrzyskim. Akt powołania na to stanowisko został wręczony przez wojewodę Józefa Bryka.

Zobacz

Zgodnie z procedurami, kuratora oświaty na wniosek wojewody powołuje minister edukacji narodowej. Piotr Łojek zwyciężył w konkursie na to prestiżowe stanowisko, którego wyniki ogłoszono w lutym.

Nowy kurator oświaty w Świętokrzyskiem jest nauczycielem wychowania fizycznego i informatyki, a także cenionym trenerem piłki siatkowej.

Piotr Łojek ma bogate doświadczenie zawodowe w obszarze edukacji. W latach 2015-2019 pracował w Świętokrzyskim Kuratorium Oświaty w Kielcach, a od 2019 roku do czasu objęcia nowej funkcji był dyrektorem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Kielcach.

Proces wyłonienia nowego kuratora oświaty był starannie przeprowadzony. W konkursie na to stanowisko wzięło udział osiem osób, z których siedem spełniało wymogi formalne. Skład komisji oceniającej kandydatów, która działała w czwartek, 22 lutego, obejmował przedstawicieli wojewody, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz związków zawodowych aktywnych w obszarze edukacji.

Źródło: Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (1)
     

ja (2024-03-20 08:18:36)

Gratulacje panie Piotrze. Idę to uczcić.

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2024-05-25, godz:

  16. Festiwal im. Wojtka Belona 'Niechaj zabrzmi Bukowina'

  Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza wszystkich chętnych do udziału w 16. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona "Niechaj zabrzmi Bukowina". W tym roku wystąpią: 'Nasza Basia Kochana', Mika Urbaniak , Victor Davies i Urszula Dudziak.  Wróć do góry