swietokrzyskie.info

Niedziela, 21 kwietnia 2024, Do końca roku 254 dni Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy

M-Copy - Automatyka Biurowa - tonery, tusze, drukarki

www.m-copy.pl/,tonery,tusze,drukarki,naprawa,kserokopiarki,serwis, toner,tusz,regeneracja,papier,xero,ksero,kopiarki,kopiarek, drukarek,kserokopiarek,zamienniki,drukowanie,materiały, eksploatacyjne,pollux,polspeed.

ul. Szaniecka 2. 28-100, Busko-Zdrój

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Obchody 161. rocznicy Bitwy pod Grochowiskami (foto)

Dodane: Marta Data: 2024-03-24 11:50:05 (czytane: 12328)  Wersja do druku

W sobotę, 23 marca 2024 roku, odbyły się uroczyste obchody 161. Rocznicy Bitwy pod Grochowiskami. Zapraszamy do naszej galerii na fotorelację z wydarzenia.

To niezwykłe wydarzenie, które na zawsze zapisało się w historii naszej Ojczyzny, zostało uczczone szeregiem wyjątkowych ceremonii i wydarzeń kulturalnych, mających na celu upamiętnienie bohaterstwa oraz oddanie hołdu tym, którzy walczyli o niepodległość naszej ojczyzny.

Zobacz

Zobacz

W południe na Grochowiskach, zgromadzeni uczestnicy obchodów mogli uczestniczyć w  apelu pamięci, salwie honorowej, modlitwie oraz symbolicznym złożeniu wiązanek. Nie zabrakło również emocjonującego widowiska, które przeniosło uczestników w czasy potyczek powstańczych, pozwoliło odkryć historię i doświadczyć ducha tamtych dni.

Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom Ponidzia oraz sympatykom historii, którzy wzięli udział w tych wyjątkowych obchodach. Niech ta rocznica będzie dla nas wszystkich momentem refleksji nad naszą przeszłością oraz inspiracją do budowania lepszej przyszłości, godnej dziedzictwa, które zostawiły nam pokolenia poprzednie.

Zobacz

 Zobacz

Zapraszamy do naszej galerii na fotorelację z wydarzenia.

Zdjęcia: Krzysztof Kuza

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2024-05-25, godz:

  16. Festiwal im. Wojtka Belona 'Niechaj zabrzmi Bukowina'

  Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza wszystkich chętnych do udziału w 16. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona "Niechaj zabrzmi Bukowina". W tym roku wystąpią: 'Nasza Basia Kochana', Mika Urbaniak , Victor Davies i Urszula Dudziak.



  Wróć do góry