swietokrzyskie.info


Piątek, 24 maja 2024, Do końca roku 221 dni Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Wiadomosci

Zatrzymanie członka gangu oszustów 'na policjanta' i 'prokuratora' przez policję w Jędrzejowie

Dodane: Marta Data: 2024-02-10 09:35:53 (czytane: 4425)  Wersja do druku

Policjanci z Jędrzejowa zakończyli operację, zatrzymując 34-letniego mieszkańca Górnego Śląska podejrzanego o udział w gangu oszustów wykorzystujących metody 'na policjanta' i 'prokuratora'. Oszust został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Jędrzejowscy policjanci rozpracowujący sprawę oszustw natrafili na trop, prowadzący na teren Górnego Śląska. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że od listopada 2023 roku do stycznia br. na terenie powiatu jędrzejowskiego, jak i w innych miejscach w Polsce, członek grupy przestępczej podawał się za prokuratora. Informował pokrzywdzonych o wypadkach drogowych z udziałem ich bliskich i żądał pieniędzy w zamian za zwolnienie ich z odpowiedzialności karnej.

"34-latek został zatrzymany we wtorek na terenie jednego ze śląskich miast. W wyniku przeszukania lokalu zajmowanego przez mężczyznę, policjanci zabezpieczyli pieniądze - złotówki, jak i euro, które mogą pochodzić z przestępczego procederu, a także telefony komórkowe oraz laptopy, które mogły służyć do dokonywania oszustw" – powiedziała PAP sierż. szt. Beata Soboń z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie.

 Zobacz

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Odpowie za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz pranie "brudnych pieniędzy". Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i podejrzany został aresztowany na trzy miesiące.

"Trwają dalsze czynności procesowe, których celem jest ustalenie związku zatrzymanego z innymi podobnymi zdarzeniami na terenie całego kraju. Pokrzywdzonych w tej sprawie może być więcej. Nie wykluczamy dalszych zatrzymań" – dodała policjantka.

 


 

Źródło: KPP w Jędrzejowie, PAP

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2024-05-25, godz:

  16. Festiwal im. Wojtka Belona 'Niechaj zabrzmi Bukowina'

  Zapraszamy na 16. edycję Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona "Niechaj zabrzmi Bukowina"! Wyłoniono 12 utalentowanych wykonawców, którzy wystąpią 25-26 maja w BSCK. Oprócz części konkursowej na Festiwalu zagrają: 'Nasza Basia Kochana', Mika Urbaniak , Victor Davies i Urszula Dudziak.
  Wróć do góry