swietokrzyskie.info

Niedziela, 23 czerwca 2024, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Blokady dróg: Rolnicy ogłosili protest na 9 lutego

Dodane: Marta Data: 2024-02-09 08:51:15 (czytane: 5458)  Wersja do druku

W piątek, 9 lutego br., rolnicy z całej Polski przeprowadzą masowe protesty, domagając się zmian w polityce rolnej Unii Europejskiej. W województwie świętokrzyskim, rolnicy zaplanowali protesty między innymi w Pińczowie, Kazimierzy Wielkiej, Stopnicy, Nowym Korczynie i Kielcach.

Manifestacje, które odbędą się w różnych częściach kraju, skoncentrują się na blokadach dróg, mając na celu wywarcie presji na  osobach odpowiedzialnych za kształtowanie polityki rolnej. Na mapie protestów, opracowanej przez Instytut Gospodarki Rolnej, można śledzić dokładne lokalizacje manifestacji.

 Zobacz

NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” jednoznacznie oznajmia, że cierpliwość społeczności rolniczej została wyczerpana. Stanowisko Brukseli dotyczące handlu z Ukrainą, ogłoszone na zakończenie stycznia 2024 roku, jest dla nich całkowicie nieakceptowalne.

Rolnicy podkreślają, że bierność polskich władz, deklaracje współpracy z Komisją Europejską oraz zapowiedzi poszanowania decyzji KE w kwestii importu produktów rolnych i spożywczych z Ukrainy nie pozostawiają im żadnego wyboru.

Organizatorzy protestów wysuwają również postulat rezygnacji z wymagań Zielonego Ładu. Ich zdaniem, proekologiczna polityka Brukseli stanowi utrudnienie dla prowadzenia gospodarstw i produkcji żywności. Rolnicy żądają również działań rządu mających poprawić ich trudną sytuację.

W komunikacie rolniczej Solidarności czytamy: "Nie wyrażamy zgody na wdrażanie Europejskiego Zielonego Ładu, unijnej strategii 'od pola do stołu' i Wspólnej Polityki Rolnej UE w proponowanym kształcie. Rząd Polski musi przedstawić klarowny plan dotyczący produkcji rolnej, opłacalności produkcji, odbudowy polskiego przetwórstwa i handlu. Będziemy walczyć o to aż do osiągnięcia celu."


Sprawdźcie na mapie gdzie będą protestować rolnicy. Już teraz dostępnych jest 180 lokalizacji, gdzie organizowane będą demonstracje.

Źródło: Instytut Gospodarki Rolnej, wiescirolnicze.pl

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2024-06-22, godz: 19:00

  Sobótki 2024 w Nowym Korczynie

  Nowy Korczyn zaprasza na tradycyjne Sobótki, które odbędą się w sobotę, 22 czerwca, o godzinie 19:00 nad Nidą przy Molo. To wyjątkowe wydarzenie to doskonała okazja, aby wspólnie przeżywać magiczną Noc Kupały, pełną pląsów przy ogniskach, zapachu ziół oraz kolorowych wianków rzucanych przez panny do wody.  Wróć do góry