swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 27 kwietnia 2026, Do końca roku 248 dni Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Wiadomosci

Wycieczka 'Śladami św. Jana Pawła II' - Dzień Papieski w Broninie

Dodane: Marta Data: 2023-10-26 10:02:21 (czytane: 12402)  Wersja do druku

12 października 2023 roku, w przeddzień Dnia Papieskiego, 38 uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Broninie, wraz z opiekunami oraz kilkoma rodzicami, wzięło udział w wycieczce śladami św. Jana Pawła II do Wadowic i Krakowa-Łagiewnik.

Wycieczka była realizacją zadania zawartego w Ogólnopolskim Projekcie Katechetycznym 2023/2024 pn. “Święci z sąsiedztwa”, który realizowany jest w Ośrodku w Broninie.

 Zobacz

Monika Zych, kierownik wycieczki, tak zrelacjonowała program wycieczki i podzieliła się swoimi spostrzeżeniami:

Wadowice były pierwszym punktem naszej wycieczki. Pobyt w rodzinnym mieście papieża - Polaka uświetniliśmy mszą świętą w bazylice p.w. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny znajdującej się w pobliżu domu Wojtyłów. Szczególnym miejscem w kościele, które nawiedziliśmy, była boczna nawa kościoła wraz z chrzcielnicą. Przy tej chrzcielnicy często modlił się Jan Paweł II wspominając swój chrzest. Będąc w Wadowicach nie omieszkaliśmy wybrać się na “Papieski kremówki”.

Zobacz

Podążając śladami naszego papieża podążyliśmy do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach. To właśnie Jan Paweł II stał się gorliwym propagatorem orędzia o Bożym Miłosierdziu przekazanym przez Chrystusa świętej siostrze Faustynie Kowalskiej. Spełniając prośbę Jezusa zapisaną w Dzienniczku świętej w Godzinie Miłosierdzia Bożego uczestniczyliśmy we wspólnej modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego. Po nabożeństwie mogliśmy obserwować Kraków i okolice z wieży widokowej przy Sanktuarium.
 Kolejnym punktem naszej wycieczki było spotkanie z siostrą zakonną ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przybliżyła nam ona postać św. Faustyny, która przed laty służyła Bogu w Łagiewnickim klasztorze, znajdującym się obecnie przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Wycieczkę zakończyliśmy indywidualną modlitwą przy szczątkach świętej oraz cudownym obrazie Jezusa Miłosiernego.

Zobacz

Podczas podróży mogliśmy obejrzeć film biograficzny o św. Janie Pawle II, który przybliżył nam postać papieża - Polaka. Śpiew pieśni przy akompaniamencie gitary oraz wspólny różaniec o pokój na świecie zakończył naszą wyprawę.

Wycieczka pozwoliła uczniom bardziej poznać postać świętego Jana Pawła II, podniosła wszystkich na duchu i umocniła w wierze.

/SOSW Bronina/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Nasz patronat

Data: 2026-05-08, godz: 12:00 - 18:00

Piknik 'Bezpieczny Senior' w Parku Zdrojowym

W piątek, 8 maja, w godzinach 12:00-18:00, w malowniczej scenerii Parku Zdrojowego odbędzie się wydarzenie skierowane do seniorów - 'Festyn Bezpieczny Senior'.



Wróć do góry