Dodane: Marta Data: 2023-10-24 12:19:59 (czytane: 13107) 
Zawodnicy Klubu "Ring" Busko-Zdrój to prawdziwi wojownicy boksu, którzy utrzymują wysoką formę startową dzięki intensywnym treningom i wyjazdom na sparingi. W ciągu ostatnich miesięcy odbyli serię pojedynków na Międzywojewódzkiej Lidze Juniorów, a obecnie, przy wsparciu swoich trenerów, przygotowują się do trzech kluczowych wydarzeń bokserskich tego roku.
Wrzesień i początek października były czasem intensywnych zmagań na ringu w ramach Międzywojewódzkiej Ligi Juniorów. Młodzi bokserzy z "Ring" nieśli dumę Buska-Zdroju w tych rywalizacjach, zdobywając doświadczenie i sukcesy, które budują ich sportową przyszłość.
Aktualnie, zawodnicy intensywnie pracują nad swoją formą, uczestnicząc w sparingach w różnych ośrodkach treningowych, takich jak Opoczno, Skarżysko Kamienna, Ostrowiec Świętokrzyski i Warszawa. Nie brakuje również wyzwań poza klubem, gdyż BMUKS odwiedza inne kluby, takie jak Iryda Mielec, ArMMagedon Fight Club Jędrzejów oraz Skalnik Wiśniówka.
Warto wspomnieć o jednym z niezwykle owocnych wyjazdów, który miał miejsce 20 października. Wiktor Skiba, jeden z utalentowanych bokserów "Ring", stoczył aż osiem rund sparingowych w Warszawie. To nie byle jaki sparing, bowiem Wiktor miał okazję rywalizować z zawodowymi pięściarzami, w tym znanymi Jankiem Czerklewiczem i Kamilem Szeremetą. To doświadczenie i możliwość walki z takimi rywalami są nieocenione w budowaniu kariery boksera.
Dlaczego takie wysiłki i trudy? Wszystko to ma na celu przygotowanie się do zbliżających się Mistrzostw Polski U17 oraz Mistrzostw Polski Seniorów. To ważne wydarzenia, na których nasi zawodnicy chcą osiągnąć sukces.
Ponadto, niebawem odbędzie się Gala Boksu Olimpijskiego im. Józefa Grudnia, która zaplanowana jest na 11 listopada o godzinie 16:30 w Hali PMOS im. Józefa Grudnia przy ul. Kusocińskiego w Busku-Zdroju.
Organizowana przez BMUKS Gala Boksu będzie okazją do rywalizacji i prezentacji umiejętności bokserskich oraz rozegrania kolejnej rundy Międzywojewódzkiej Ligi Juniorów - Świętokrzyskie vs Łódzkie. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sportu do kibicowania i wsparcia naszych zawodników.
Klub "Ring" Busko-Zdrój realizuje również szereg zadań publicznych, między innymi przeciwdziałanie patologiom społecznym oraz upowszechnianie kultury fizycznej. Dzięki wsparciu jednostek samorządowych, takich jak Gmina Busko-Zdrój, Powiat Buski oraz Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, klub może dalej rozwijać się i wychowywać młodych pasjonatów boksu.
Zawodnicy "Ring" pokazują, że sukces przychodzi dzięki ciężkiej pracy, determinacji i wsparciu społeczności. Jesteśmy dumni z naszych zawodników i życzymy im powodzenia na przyszłych zawodach!
List gończy za Dariuszem Równickim. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Disco atmosfera i rodzinna integracja w Słoneczku. Radosne święto dzieci i rodziców (foto/video)
Wakacje inne niż wszystkie. WOT zaprasza na letnie szkolenie
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (9) |
Martusia (2023-10-26 10:09:21)
A my będziemy super mocno kibicować Pani Andżelice Brutkowskiej.Dziewczyny przyjdźcie na Andżele i zawody
Waldek Pińczów (2023-10-26 08:58:45)
Jedziemy na Gale i będziemy bardzo mocno kibicować Skibie.Będzie nas w Busku słychać
Kacper (2023-10-26 08:26:59)
Z okręgiem Łódzkim tak łatwo nie będzie ale życzę naszym wygranej.Karolczak ,Patalita Kaszuba wystawią dobry skład,będziemy mocno kibicować.Brawo RING !!!
do D (2023-10-25 20:29:16)
Faktycznie jesteś D
Buszczanin (2023-10-25 17:35:30)
Brawo Zawodnicy, Trenerzy i Działacze! Świetna robota! Tak trzymajcie
:D (2023-10-25 15:04:42)
Czy to prawda, że prezesem =honorowym= Ringu jest emerytowany esbek, a trenerem buski policjant, który podmienił nóż będący materiałem dowodowym w celu wrobienia radnego, którego jego partner usiłował udusić?
Mariusz Ostrowiec (2023-10-24 17:50:30)
"Młodzi bokserzy z "Ring" nieśli dumę Buska-Zdroju w tych rywalizacjach, zdobywając doświadczenie i sukcesy, które budują ich sportową przyszłość. Piękne to słowa i to prawda.Wielkie brawa i uznanie dla zawodników i trenerów.Gratulacje i pozdrowienia dla władz klubu oraz kibiców.
Mariusz Ostrowiec (2023-10-24 17:49:31)
"Młodzi bokserzy z "Ring" nieśli dumę Buska-Zdroju w tych rywalizacjach, zdobywając doświadczenie i sukcesy, które budują ich sportową przyszłość. Piękne to słowa i to prawda.Wielkie brawa i uznanie dla zawodników i trenerów.Gratulacje i pozdrowienia dla władz klubu oraz kibiców.
Młodzi miłośnicy wędkarstwa będą mieli okazję rozpocząć wakacje w wyjątkowy sposób. W sobotę, 20 czerwca 2026 roku, nad zbiornikiem w Radzanowie odbędą się otwarte zawody wędkarskie 'Przywitanie Lata', skierowane do dzieci i młodzieży do 18. roku życia.