swietokrzyskie.info

Niedziela, 21 czerwca 2026, Do końca roku 193 dni Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Wiadomosci

83-latka z Buska-Zdroju zagubiła się podczas grzybobrania: Szybka reakcja pińczowskiej Policji

Dodane: Marta Data: 2023-10-16 12:30:07 (czytane: 13709)  Wersja do druku

W minioną sobotę rodzina z Buska- Zdroju wybrała się na grzyby do lasu w pobliżu miejscowości Grochowiska. Wśród nich była 83-latka, która tak się skupiła na szukaniu grzybów, że odłączyła się od reszty grupy i straciła orientację w terenie.

Członkowie rodziny szukali jej na własną rękę, ale nie przyniosło to rezultatów. Powiadomili więc o wszystkim mundurowych. Ci w pierwszej kolejności ustalili, ze zaginiona ma przy sobie telefon komórkowy i nawiązali z nią kontakt. Wówczas dowiedzieli się, że jest w dobrej kondycji. Pani opisała też część lasu, w której się znajdowała. Dzięki temu policjanci mogli wytypować możliwe miejsca jej lokalizacji. Z kolei dawane sygnały dźwiękowe pozwoliły ustalić czy kierują się w dobrą stronę. Wszystkie te zabiegi okazały się bardzo przydatne, ponieważ dosłownie po kilkudziesięciu minutach patrol odnalazł kobietę czekającą na pomoc w miejscu, które wcześniej opisała.

Starsza pani mimo swojego wieku i długiego czasu spędzonego w lesie była w bardzo dobrej kondycji. Wkrótce trafiła pod opiekę swojego syna.

Przypominamy o właściwym przygotowaniu się do spacerów po lesie. W najbliższym czasie spodziewane jest obniżenie temperatury. Warto więc ubrać ciepłe, nieprzemakalne ubranie, a także zabrać ze sobą telefon z w pełni naładowaną baterią. Dobrym pomysłem jest też spacer z kimś znajomym, aby w razie potrzeby wzajemnie sobie pomóc.

Źródło: KPP w Pińczowie

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry