swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 27 kwietnia 2026, Do końca roku 248 dni Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Wiadomosci

Niezapomniana przygoda druhen i druhów z OSP Mikułowice: Wizyta na lotnisku i w Muzeum Pożarnictwa

Dodane: Marta Data: 2023-09-15 08:50:55 (czytane: 11277)  Wersja do druku

W sobotę, 9 września 2023 roku, druhny i druhowie z OSP Mikułowice oraz członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej mieli niezwykłą okazję odwiedzić Lotnisko im. Jana Pawła II w Krakowie oraz Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach.

Wyjazd rozpoczął się od wizyty w Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków-Balice. Przekroczenie bram lotniska wywołało na twarzach młodych druhów i druhen nieopisany zachwyt. Każdy z nich z zapartym tchem obserwował, jak działa to ogromne lotnisko.

Zobacz

Uczestnicy wyjazdu mieli okazję bliżej poznać pracę Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej, czyli strażaków, którzy dbają o bezpieczeństwo na terenie lotniska. Pełniący tego dnia służbę strażacy byli niezwykle życzliwi i z pasją dzielili się tajnikami swojej codziennej pracy. Przedstawili imponujący sprzęt, którym dysponują na co dzień. Dzięki nim wszyscy mogli dowiedzieć się, jakie wyzwania czekają na nich podczas działań ratowniczo-gaśniczych na lotnisku. To była prawdziwa lekcja „nowoczesnego pożarnictwa”.

Zobacz

Najbardziej imponującym elementem, bez wątpienia, był pokaz możliwości gaśniczych samochodów, którymi dysponują strażacy. Widok rzutu wody na kilkanaście metrów z samochodu robił ogromne wrażenie i na pewno na długo pozostanie w pamięci.

Drugim etapem wycieczki była wizyta w Centralnym Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Tam uczestnicy przenieśli się w czasie i mogli zgłębić historię ochrony przeciwpożarowej zarówno w Polsce, jak i za granicą. Stare samochody, umundurowanie i hełmy z przeszłości sprawiły, że każdy poczuł się jak podróżnik w czasie. To podróż, która ukazała, jak dawniej funkcjonowała ochrona przeciwpożarowa w naszym kraju.

 Zobacz

Ta wycieczka była bardzo pouczająca i niezwykle inspirująca. Pokazała, jak wiele trudu i determinacji wkładają strażacy, by chronić nasze życie i mienie.

- Chcielibyśmy serdecznie podziękować Lotniczej Służbie Ratowniczo-Gaśniczej oraz Centralnemu Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach za te niezapomniane chwile. To była prawdziwie pożarnicza przygoda! - podsumowali wyjazd druhny i druhowie z OSP Mikułowice.

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (3)
     

(2023-09-16 07:37:22)

Chyba będą w wyborach startować

Ja (2023-09-15 22:16:24)

Aż miło popatrzeć na tak ambitnych młodych ludzi! Brawo

(2023-09-15 18:57:06)

Ludzie, to już jest naprawdę męczące, zebrało się paru chorych psychicznie! To już naprawdę jest nie smaczne!

Nasz patronat

Data: 2026-05-08, godz: 12:00 - 18:00

Piknik 'Bezpieczny Senior' w Parku Zdrojowym

W piątek, 8 maja, w godzinach 12:00-18:00, w malowniczej scenerii Parku Zdrojowego odbędzie się wydarzenie skierowane do seniorów - 'Festyn Bezpieczny Senior'.



Wróć do góry