swietokrzyskie.info


Czwartek, 28 września 2023, Do końca roku 94 dni Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Wiadomosci

Spotkanie dwóch światów: Bach na jazzowo w Parku Zdrojowym

Dodane: Marta Data: 2023-09-04 16:48:37 (czytane: 2466)  Wersja do druku

W niedzielę, 10 września o godzinie 15:00 Park Zdrojowy stanie się areną wyjątkowego muzycznego wydarzenia. Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki do muszli koncertowej na koncert 'Bach Jazz collective'.

To nietuzinkowy projekt muzyczny, który zrzesza doświadczonych muzyków z pokolenia nowego jazzu, gotowych podjąć wyjątkowe wyzwanie - interpretację muzyki słynnego kompozytora ery baroku, Johanna Sebastiana Bacha.

Zobacz

 

Zespół Bach Jazz collective to trójka utalentowanych artystów: Bartek Halicki, który gra na puzonie, Witold Janiak, odpowiedzialny za organy Hammonda, oraz Kamil Miszewski, który przy akompaniamencie perkusji nadaje rytm całemu przedsięwzięciu. To połączenie różnych instrumentów i talentów, które tworzą niesamowity muzyczny koktajl.

Wykonawcy tego nietypowego projektu muzycznego podejmują się zadania, które wydaje się być nie lada wyzwaniem - przekształcenia dzieł wielkiego Bacha w nowoczesne, jazzowe aranżacje. To coś więcej niż tylko koncert, to wyjątkowa podróż przez różne epoki i style muzyczne. Nowe interpretacje kompozycji Bacha to swoiste połączenie dwóch gatunków muzycznych, które na pozór wydają się być odległe od siebie.

To także hołd składany słynnemu kompozytorowi, Johannowi Sebastianowi Bachowi, który zrewolucjonizował muzykę barokową. Jednak to nie tylko hołd, ale również uznanie geniuszu artysty. Przeniesienie jego dzieł do świata jazzu to dowód na to, jak wielostronny i uniwersalny może być język muzyki.

Podczas koncertu Bach Jazz collective, publiczność będzie miała okazję doświadczyć nie tylko nowych brzmień i interpretacji, ale także wirtuozerskich popisów muzyków. To zabawa dźwiękiem, frazą, artykulacją i niezwykłymi emocjami, które przenikają każdy dźwięk.

Nie przegapcie tego niezwykłego wydarzenia muzycznego w Parku Zdrojowym. Zapraszamy do wspólnego odkrywania piękna muzyki w nowym wydaniu!

Uwaga! W razie niepogody, koncert odbędzie się w sali widowiskowej BSCK.

Źródło: BSCK

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (2)
     

(2023-09-05 20:08:42)

Te koncerty muszli zakłócają mszę sw.w kościółku że. Anny,czy nie da się przenieść tej muszli kolo ten żelaznej szczęki.

(2023-09-05 10:05:03)

Napewno bedzie ,, meloman,, sikora.

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2023-09-29, godz:

  Terminarz Kina 'Zdrój'

  Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym Kina "Zdrój" w Busku-Zdroju.  Wróć do góry