swietokrzyskie.info

Czwartek, 28 września 2023, Do końca roku 94 dni Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Widuchowej doskonali umiejętności gaśnicze i ewakuacyjne

Dodane: Marta Data: 2023-08-29 15:37:59 (czytane: 10306)  Wersja do druku

Młodzi członkowie Drużyny Pożarniczej z Widuchowej zdobyli cenne umiejętności w zakresie przeciwdziałania pożarom, postępowania w przypadku zadymienia oraz prawidłowej ewakuacji. To ważne szkolenie pozwoliło uczestnikom lepiej przygotować się do działań w sytuacjach awaryjnych, zapewniając ochronę ich własnego życia i życia innych.

Spotkanie skupiło się na kluczowych zasadach postępowania w przypadku pożaru oraz zadymienia w budynku. Wiedza na temat różnych grup pożaru oraz odpowiednich środków gaśniczych była jednym z głównych punktów omawianych podczas zbiórki. Zgodnie z omówionymi informacjami, pożary można podzielić na trzy główne grupy: A, B i C. Każda z tych grup wymaga specyficznego podejścia i odpowiednich narzędzi gaśniczych. Młodzi adepci pożarnictwa mieli okazję nie tylko poznać teorie, ale także wziąć udział w praktycznych ćwiczeniach symulujących różne scenariusze pożarowe.

Zobacz

Ważnym elementem szkolenia były również ćwiczenia związane z prawidłową ewakuacją z budynku. Uczestnicy zapoznali się z oznakowaniem dróg ewakuacyjnych oraz ustalili punkty zbornego spotkania poza budynkiem. Podkreślono znaczenie zachowania spokoju i porządku podczas opuszczania miejsca zagrożenia, aby uniknąć chaosu i ewentualnych zagrożeń dla siebie i innych osób.

Zobacz

Symulacje oraz praktyczne ćwiczenia odgrywają kluczową rolę w procesie uczenia się i doskonalenia umiejętności. Dzięki nim młodzi strażacy mogli zyskać pewność w działaniach ratowniczych oraz nauczyć się zachowywać zimną krew w sytuacjach kryzysowych. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas tej zbiórki pozwolą drużynie skutecznie przeciwdziałać pożarom oraz podejmować właściwe działania w razie ewakuacji.

Zobacz

Wnioski płynące z tej zbiórki są niezwykle istotne. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza wzbogaciła swoją wiedzę na temat gaśniczych procedur i działań ewakuacyjnych. To zwiększa gotowość uczestników do skutecznego działania w przypadku awaryjnych sytuacji, przyczyniając się do ochrony życia i mienia.

Źródło: OSP KSRG Widuchowa

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2023-10-06, godz: 15.30

  11. Marsz Różowej Wstążeczki: Marsz Życia i Nadziei w Busku-Zdroju

  Stowarzyszenie "Razem Dzieciom" z siedzibą w Busku-Zdroju, już po raz jedenasty organizuje wyjątkowe wydarzenie "Marsz Różowej Wstążeczki". Tegoroczny Marsz rozpocznie się w piątek, 6 października o godzinie 15:30 na Placu Zwycięstwa, w pobliżu fontanny. Marsz zakończy się w Parku Zdrojowym, gdzie tradycyjnie zostaną zasadzone dwa ozdobne krzewy perukowce.  Wróć do góry