swietokrzyskie.info

Niedziela, 23 czerwca 2024, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

M-Copy - Automatyka Biurowa - tonery, tusze, drukarki

www.m-copy.pl/,tonery,tusze,drukarki,naprawa,kserokopiarki,serwis, toner,tusz,regeneracja,papier,xero,ksero,kopiarki,kopiarek, drukarek,kserokopiarek,zamienniki,drukowanie,materiały, eksploatacyjne,pollux,polspeed.

ul. Szaniecka 2. 28-100, Busko-Zdrój

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Widuchowej doskonali umiejętności gaśnicze i ewakuacyjne

Dodane: Marta Data: 2023-08-29 15:37:59 (czytane: 11901)  Wersja do druku

Młodzi członkowie Drużyny Pożarniczej z Widuchowej zdobyli cenne umiejętności w zakresie przeciwdziałania pożarom, postępowania w przypadku zadymienia oraz prawidłowej ewakuacji. To ważne szkolenie pozwoliło uczestnikom lepiej przygotować się do działań w sytuacjach awaryjnych, zapewniając ochronę ich własnego życia i życia innych.

Spotkanie skupiło się na kluczowych zasadach postępowania w przypadku pożaru oraz zadymienia w budynku. Wiedza na temat różnych grup pożaru oraz odpowiednich środków gaśniczych była jednym z głównych punktów omawianych podczas zbiórki. Zgodnie z omówionymi informacjami, pożary można podzielić na trzy główne grupy: A, B i C. Każda z tych grup wymaga specyficznego podejścia i odpowiednich narzędzi gaśniczych. Młodzi adepci pożarnictwa mieli okazję nie tylko poznać teorie, ale także wziąć udział w praktycznych ćwiczeniach symulujących różne scenariusze pożarowe.

Zobacz

Ważnym elementem szkolenia były również ćwiczenia związane z prawidłową ewakuacją z budynku. Uczestnicy zapoznali się z oznakowaniem dróg ewakuacyjnych oraz ustalili punkty zbornego spotkania poza budynkiem. Podkreślono znaczenie zachowania spokoju i porządku podczas opuszczania miejsca zagrożenia, aby uniknąć chaosu i ewentualnych zagrożeń dla siebie i innych osób.

Zobacz

Symulacje oraz praktyczne ćwiczenia odgrywają kluczową rolę w procesie uczenia się i doskonalenia umiejętności. Dzięki nim młodzi strażacy mogli zyskać pewność w działaniach ratowniczych oraz nauczyć się zachowywać zimną krew w sytuacjach kryzysowych. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas tej zbiórki pozwolą drużynie skutecznie przeciwdziałać pożarom oraz podejmować właściwe działania w razie ewakuacji.

Zobacz

Wnioski płynące z tej zbiórki są niezwykle istotne. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza wzbogaciła swoją wiedzę na temat gaśniczych procedur i działań ewakuacyjnych. To zwiększa gotowość uczestników do skutecznego działania w przypadku awaryjnych sytuacji, przyczyniając się do ochrony życia i mienia.

Źródło: OSP KSRG Widuchowa

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2024-06-21, godz: 21:00

Noc Świętojańska: Plenerowy Spektakl w Młynach i przy BSCK

Przed nami Noc Świętojańska - słowiańskie święto ludowe obchodzone podczas przesilenia letniego, gdy noc jest najkrótsza. To święto witalności, płodności i miłości, pełne pradawnych rytuałów i magicznych obrzędów. W tym wyjątkowym czasie będziemy mieli okazję przenieść się w świat dawnych tradycji dzięki plenerowemu spektaklowi teatralnemu 'Świętojańska Noc Czerwcowa'.Wróć do góry