swietokrzyskie.info

Czwartek, 28 września 2023, Do końca roku 94 dni Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Wiadomosci

Puchar Gór Świętokrzyskich w Pińczowie

Dodane: Marta Data: 2023-06-22 09:47:56 (czytane: 3441)  Wersja do druku

W najbliższy weekend Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Kielcach organizuje kolejną, już XXVII edycję Pucharu Gór Świętokrzyskich w wędkarstwie rzutowym. Jest to ogólnopolska impreza, zaliczana do klasyfikacji Indywidualnego Pucharu Polski i Drużynowych Mistrzostw Polski.

 Zawody odbędą się w dniach 23-25 czerwca 2023 roku na stadionie MOSiR w Pińczowie, przy ulicy Pałęki 26. Imprezę objął patronatem Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów, Pan Włodzimierz Badurak. Kolejnym sponsorem wydarzenia jest właściciel Salonu Wędkarskiego w Pińczowie - CarpVigo, Pan Mariusz Wójcik.

Zobacz


W zawodach wystartuje blisko 60 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych, tj. seniorzy, kobiety, juniorzy, juniorki i kadeci do 14 lat, pochodzący z 10 czołowych okręgów PZW: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kielce, Legnica, Lublin, Poznań, Toruń i Warszawa. Reprezentanci okręgu kieleckiego PZW będą pochodzić z 6 kół PZW naszego okręgu, tj. z Buska, Brodów, Kazimierzy "Małoszówki", Kielc 1, Ostrowca Świętokrzyskiego i Rudka. W zawodach wezmą udział aktualni mistrzowie świata w castingu w 5-boju w kategorii kobiet i juniorek, tj. Kamila Stankiewicz z Hajnówki (okręg Białystok) oraz Karolina Kolarz (Busko). Obecni będą również medalistów mistrzostw świata seniorów i juniorów z 2022 roku, tj. Tomasz Kościelniak i Natalia Makaruk z Lublina, Jan Kita z Brodów, Maciej Kuza z Buska-Zdroju, Karol Sapigórski z Warszawy, Jacek Kuza z Buska, Kamila Szołtysik i Bartosz Mirek z Katowic, Sebastian Yuseinov z Kielc, Natalia Kolarz z Buska oraz Konrad Zarzeczny z Torunia, a także Patryk i Michał Sapigórscy z Warszawy."

Zapraszamy do Pińczowa!

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2023-10-06, godz: 15.30

  11. Marsz Różowej Wstążeczki: Marsz Życia i Nadziei w Busku-Zdroju

  Stowarzyszenie "Razem Dzieciom" z siedzibą w Busku-Zdroju, już po raz jedenasty organizuje wyjątkowe wydarzenie "Marsz Różowej Wstążeczki". Tegoroczny Marsz rozpocznie się w piątek, 6 października o godzinie 15:30 na Placu Zwycięstwa, w pobliżu fontanny. Marsz zakończy się w Parku Zdrojowym, gdzie tradycyjnie zostaną zasadzone dwa ozdobne krzewy perukowce.  Wróć do góry