swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Kinga Okopień dołącza do Kadry Narodowej Juniorów w bilardzie

Dodane: Marta Data: 2023-06-22 09:15:54 (czytane: 12227)  Wersja do druku

18 czerwca 2023 roku w łódzkim klubie "Frame" odbyła się druga kolejka Ogólnopolskiego rankingu dla Juniorek i Juniorów. Do Łodzi przyjechało ponad 100 zawodników z 20 najlepszych klubów w Polsce. Nasz region reprezentowali zawodnicy z UKS "Miłek Wiślica", w składzie: Martyna Matjas, Kinga Okopień, Gabriela Gaweł, Szymon Gaweł i Adam Drechnowicz.

Najbardziej zacięte i emocjonujące pojedynki miały miejsce między Martyną Matjas a zawodniczkami z Tomaszowa Mazowieckiego i Czerniewic, a w przypadku chłopców między Adamem Drechnowiczem a zawodnikami z Poznania i Krakowa.

Zobacz

 Najlepsze wyniki naszych zawodników w drugiej kolejce to: brązowy medal dla Marty Matjas, a Adam zajmujący dziewiąte miejsce. Po dwóch kolejkach rankingu dziewcząt Martyna zajmuje trzecie miejsce, a Kinga Okopień piąte miejsce. Natomiast w rankingu chłopców, spośród 85 sklasyfikowanych zawodników, Adam zajmuje siódme miejsce, a Szymon plasuje się na dziesiątym miejscu. Po zakończeniu zawodów, członek Zarządu Światowej Federacji Bilardowej (WPA) i członek Europejskiej Federacji Bilardowej (EPBF), Pan Marcin Krzemiński, wręczył nominacje zawodnikom i zawodniczkom do Kadry Narodowej Juniorów, w tym również zawodniczce UKS "Miłek Wiślica" - Kindze Okopień.

 Zobacz

Serdeczne podziękowania od zawodników i Zarządu klubu kierujemy do Starosty Buskiego Pana Jerzego Kolarza, Burmistrza Miasta i Gminy Wiślica Pana Jarosława Jaworskiego, Prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Busku Zdroju Pani Anny Karwat oraz Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wiślicy Pana Artura Haruzy za udzielenie wsparcia finansowego i transportowego - składa Klub UKS Miłek Wiślica.

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry