swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Pijana matka wiozła dzieci samochodem mając ponad 2 promile

Dodane: Marta Data: 2023-06-15 12:44:56 (czytane: 12457)  Wersja do druku

Mundurowi z Jędrzejowa otrzymali sygnał o nietrzeźwej kobiecie sprawującej opiekę nad swoimi dziećmi. 36-latka wybrała się z dziećmi na przejażdżkę autem, mając w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Teraz grozi jej wysoka grzywna, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów, 2 lata pozbawienia wolności oraz odpowiedzialność za niewłaściwą opiekę nad dziećmi.

Pijani kierowcy są plagą na naszych drogach. Zaledwie wczoraj informowaliśmy o zatrzymaniu we wtorek dwóch nietrzeźwych kierujących, a już popołudniu 'wpadła' kolejna osoba, tym razem kobieta.

Wczoraj dyżurny jędrzejowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w Jędrzejowie nietrzeźwa matka sprawuje opiekę nad dwójką swoich dzieci. Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego natychmiast udali się pod wskazany adres, celem potwierdzenia zgłoszenia. Niestety, w mieszkaniu nie zastali nikogo. Mundurowi poczynili ustalenia w sprawie 36-latki i okazało się, że kobieta wraz ze swoimi dziećmi odjechała pojazdem marki Peugeot. W trakcie patrolowania miasta policjanci zauważyli opisane auto i natychmiast je zatrzymali do kontroli. Za kierownicą francuskiego auta siedziała 36-latka, a w pojeździe znajdowały się jej dzieci w wieku 6 i 9 lat. W międzyczasie mundurowi sprawdzili trzeźwość kobiety. Jak się okazało, była nietrzeźwa. W organizmie miała ponad 2 promile alkoholu. Kobiecie zatrzymane zostało prawo jazdy. Opiekę nad dziećmi, pojazdem oraz kierującą po zakończonych czynnościach przejął mąż 36-latki.

Kobiecie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi teraz wysoka grzywna, wieloletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz 2 lata pozbawienia wolności. Jednakże odpowie jeszcze za niewłaściwe sprawowanie opieki nad swoimi dziećmi, ale o wymiarze kary dla 36-latki zdecyduje już sąd.

Źródło: KPP w Jędrzejowie

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry