swietokrzyskie.info

Czwartek, 28 września 2023, Do końca roku 94 dni Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Wiadomosci

Bartosz Tomala - nasz Mistrz Polski - przygotowuje się do Mistrzostw Europy

Dodane: Marta Data: 2023-05-26 10:56:09 (czytane: 3236)  Wersja do druku

Jak już informowaliśmy, reprezentant klubu Czarni Połaniec - Bartosz Tomala - na XXIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, zajął pierwsze miejsce, a tym samy wywalczył dla swojego klubu pierwszy w historii tytuł Mistrza Polski juniorów młodszych.

Zajęte miejsce i wykazane na zawodach umiejętność a przede wszystkim charakteryzująca Bartka wysoka motywacja do podnoszenia swoich sportowych kwalifikacji i wola walki zadecydowały, że został on wytypowany do reprezentowania naszego kraju na Mistrzostwach Europy jakie rozpoczną się już za niecałe trzy tygodnie (15 czerwca) w stolicy Albanii – Tiranie.

Zobacz

Ponieważ do Mistrzostw Europy pozostało tak niewiele czasu, ostatnie tygodnie przed wylotem są dla Bartka wypełnione intensywnymi przygotowaniami. W ramach tych przygotowań wziął on udział w międzynarodowym turnieju zapaśniczym w Bukareszcie, gdzie zajął piąte miejsce. Obecnie Bartek przebywa na obozie przygotowawczym w Heidelbergu w Niemczech, gdzie ma możliwość trenowania z  przygotowującymi się również do Mistrzostw Europy reprezentantami Niemiec, Francji, Austrii i Polski.

Zobacz

Bezpośrednio przed wylotem do Tirany Bartek weźmie jeszcze udział w tygodniowym zgrupowaniu w Białogardzie.

Tak intensywny program przygotowań to niewątpliwie duże obciążenie fizyczne i psychiczne dla samego Bartka jak i dla jego rodziny, która przez ten czas prawie się z nim nie widzi, ale również wyzwanie logistyczne dla jego klubu. Tym większa wdzięczność dla Burmistrza Połańca Pana Jacka Nowaka, za okazaną życzliwość i wszelką pomoc.

Zobacz

Życzymy Bartoszowi, aby jak najlepiej wykorzystał ten nasycony wydarzeniami czas przygotowań i aby trud włożymy w treningi przyniósł rezultaty na Mistrzostwach w Tiranie.

Trener Tadeusz Szkwarek

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2023-09-29, godz:

  Terminarz Kina 'Zdrój'

  Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym Kina "Zdrój" w Busku-Zdroju.  Wróć do góry