swietokrzyskie.info

Czwartek, 28 września 2023, Do końca roku 94 dni Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Wiadomosci

Busczanin Przemysław Ciba Mistrzem Europy w Armwrestlingu

Dodane: Marta Data: 2023-05-24 11:16:55 (czytane: 4937)  Wersja do druku

W dniach od 17 do 21 maja w Finlandii w miejscowości Laukaa, odbyły się Mistrzostwa Europy IFA w Armrestlingu (siłowaniu na rękę). Pochodzący z Buska-Zdroju Przemysław Ciba wywalczył srebrny medal na rękę lewą oraz obronił tytuł Mistrza Europy IFA na rękę prawą.

Zobacz

Na starcie stanęło kilkuset zawodników z całej Europy, którzy wcześniej uzyskali kwalifikacje krajowe. Zawodnicy podzieleni byli na kategorię wagowe i wiekowe. W mistrzostwach były też kategorie dla osób niepełnosprawnych. W środę był przylot drużyn a w czwartek odbywało się rejestrowanie i ważenie zawodników. W piątek odbywały się zmagania siłaczy na rękę lewą a w sobotę odbyła się rywalizacja na rękę prawą. Zawodnicy byli zakwaterowani w Peurunka Hotel Spa i tam też była główna sala zmagań sportowych.

Zobacz

Busczanin Przemysław Ciba tak relacjonuje start na mistrzostwach: "W zawodach wywalczyłem srebrny medal na rękę lewą, poprawiając wynik z zeszłego roku z Rumii gdzie byłem trzeci. Na rękę prawą obroniłem tytuł Mistrza Europy IFA. Cieszę się, że mogłem reprezentować swój kraj, klub sportowy i nie zawiodłem lokalnej społeczności!

 "To była doskonała uczta dla fanów armwrestlingu - wspaniałe walki, zacięta rywalizacja, zderzenie zawodników o różnych temperamentach i stylach walki. Na sali nie starczyło miejsca dla wszystkich, ale kibice mieli możliwość śledzenia transmisji w Internecie.  Finowie przygotowywali się do organizacji tych zawodów cały rok i się udało. To były piękne zawody z super oprawą i profesjonalnym panelem sędziowskim. We wrześniu odbędą się Mistrzostwa Świata IFA w Armwrestlingu w Malezji w Kuala Lumpur mam nadzieje, że wystartuję" - dodał Mistrz Europy.

Zobacz

 Zobacz

Zobacz

Gratulujemy wyniku i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.

/red/

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2023-09-29, godz:

  Terminarz Kina 'Zdrój'

  Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym Kina "Zdrój" w Busku-Zdroju.
  Wróć do góry