swietokrzyskie.info

Sobota, 03 czerwca 2023, Do końca roku 211 dni Imieniny: Anatola, Leszka, Tamary

Wiadomosci

Jarmark Świętokrzyski 2023

Dodane: Marta Data: 2023-05-18 10:36:16 (czytane: 2464)  Wersja do druku

Już w najbliższą niedzielę, 21 maja po raz XVI na Świętym Krzyżu odbędzie się Jarmark Świętokrzyski. W tym roku będzie mu towarzyszyć hasło 'Graj Kapelo...'. W programie - liczne atrakcje. Gościnnie wystąpi Kapela Bukowianie z Bukowiny Tatrzańskiej.

 Zobacz

Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.40 procesją sprzed Bazyliki Mniejszej na Błoniach, a następnie Mszą Świętą polową. W dalszej części zaplanowane zostały prezentacje artystyczne. Wystąpią artyści z gmin Nowa Słupia i Bieliny, Kapela z Kakonina, Kapela Adaśki, Kapela Typowy Janus, Kapela Żeromszczyzna.

Będą też muzyczni goście z Podhala - Kapela Bukowianie z Bukowiny Tatrzańskiej.
To nie koniec atrakcji. Sprzęt wojskowy pokażą służby mundurowe. Ponadto na jarmarku pojawi się wielu indywidualnych wystawców rękodzieła ludowego z regionu świętokrzyskiego. Na stoiskach promocyjnych zaprezentują się gminy powiatu kieleckiego. Nie zabraknie regionalnych przysmaków.

W tym dniu obowiązywać będzie bezpłatny transport na Święty Krzyż dla uczestników Jarmarku Świętokrzyskiego. Organizatorzy zapewniają bezpłatny transport dla tych, którzy zechcą wziąć udział w wydarzeniu i skorzystać z przygotowanych atrakcji.

Bezpłatny transport (kursujący wahadłowo) z parkingu w Hucie Szklanej pod Bazylikę na Święty Krzyż, w godzinach od 9:00 do 18:00.

Zmotoryzowani będą mogli postawić swoje samochody na parkingu w Hucie Szklanej. Autem będzie można wjechać na górę tylko po okazaniu "wjazdówki".

Natomiast wszyscy wystawcy proszeni są o przygotowanie swoich stoisk wystawienniczych do godz. 10:00.

ZAPRASZAMY już 21 maja!

Źródło: checiny.pl

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2023-06-03, godz: 19:47

  Mecz AKS 1947 Busko-Zdrój vs Pogoń Staszów

  W najbliższą sobotę, 3 czerwca o godz. 19:47 w ramach 31 kolejki Hummel IV Ligi, AKS 1947 Busko-Zdrój podejmie na własnym boisku drużynę Pogoń Staszów.  Wróć do góry