swietokrzyskie.info

Sobota, 03 czerwca 2023, Do końca roku 211 dni Imieniny: Anatola, Leszka, Tamary

Wiadomosci

Wrost poziomu wód w świętokrzyskim, na razie nie ma zagrożenia powodziowego

Dodane: Marta Data: 2023-05-18 09:26:21 (czytane: 1268)  Wersja do druku

Po ostatnich intensywnych opadach, wzrósł poziom wód w województwie świętokrzyskim. Na żadnej z rzek nie doszło jeszcze do przekroczenia stanów ostrzegawczych i na razie nie ma zagrożenia powodziowego w regionie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę ostrzeżenie o wzroście poziomu wód w województwie świętokrzyskim.

"Monitorujemy całą sytuację, ale na razie w regionie nie doszło na żadnej z rzek do przekroczenia stanów ostrzegawczych" – powiedział PAP Paweł Ksel z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kielcach.

Wzrost poziomu wód zaobserwowano m.in. w Januszewicach na Czarnej (304 cm, do stanu ostrzegawczego brakuje 16 cm), w Michałowie na rzece Mierzawa (137 cm, stan ostrzegawczy 160 cm) i Bzinie na Kamiennej, gdzie do stanu ostrzegawczego brakuje 8 cm.

Na Nidzie w Pińczowie aktualny poziom wody wynosi 229 cm, do stanu ostrzegawczego brakuje jeszcze 21 cm. Ale według najnowszych prognoz IMGW nie przewidujemy w najbliższym czasie tutaj wzrostu poziomu wody” – zaznaczył Ksel. Dodał, że na razie nie ma zagrożenia powodziowego w regionie.

Bardzo dużo będzie zależało co się wydarzy w najbliższej przyszłości, od sytuacji w województwie małopolskim, bo stamtąd spływa woda do naszego regionu. Śledzimy też na bieżąco sytuację na Sanie, ponieważ dopływ tej rzeki wydłuża falę powodziową w Sandomierzu. Przy bardzo wysokiej wodzie na Wiśle, robi się też cofka na Nidzie. To też może stwarzać zagrożenie powodziowe, ale na chwilę obecną takich sytuacji nie zaobserwowaliśmy” – podkreślił dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kielcach. (PAP)

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (1)
     

eH!De (2023-05-18 12:10:59)

Lepiej żeby już przestało padać bo znowu zamuli tężnię.

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2023-06-03, godz: 19:47

  Mecz AKS 1947 Busko-Zdrój vs Pogoń Staszów

  W najbliższą sobotę, 3 czerwca o godz. 19:47 w ramach 31 kolejki Hummel IV Ligi, AKS 1947 Busko-Zdrój podejmie na własnym boisku drużynę Pogoń Staszów.
  Wróć do góry