swietokrzyskie.info

Czwartek, 28 września 2023, Do końca roku 94 dni Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Oto największe, piłkarskie talenty! Podsumowanie świętokrzyskiego finału wojewódzkiego XXIII edycji Pucharu Tymbarku

Dodane: red Data: 2023-05-14 14:54:19 (czytane: 4109)  Wersja do druku

Poznaliśmy zwycięzców finału regionalnego XXIII edycji Pucharu Tymbarku w województwie świętokrzyskim. Najlepsze drużyny dziewczynek i chłopców w kategoriach U-10 i U-12 czeka teraz finał ogólnopolski w Warszawie, w którym zmierzą się z rówieśnikami z całego kraju. Kto zagra w stolicy o wielki finał na stadionie PGE Narodowym?

Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku w województwie świętokrzyskim odbyły się 8 i 9 maja na boiskach Gminnego Ośrodka Kultury „Perła” w Nowinach. Do rywalizacji przystąpiło blisko 740 dzieci z 74 drużyn podzielonych na trzy kategorie wiekowe – U-8, U-10 i U-12 – z oddzielnymi klasyfikacjami dla drużyn dziewczynek i chłopców.

Wśród najstarszych uczestników Pucharu Tymbarku najlepszym zespołem dziewczynek okazała się być drużyna z AP PSP Klimontów, która w finale pokonała 6:1 zespół SKS Olimpijczyka Fałków. W kategorii U-12 chłopców zwyciężyli z kolei zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Kielcach – w ostatnim meczu wygrali z drużyną Bilcza I po rzutach karnych (i remisie 3:3).

Zobacz

W kategorii U-10 województwo świętokrzyskie reprezentować będą w Warszawie drużyny Gminy Brody (dziewczynki – to drugi awans tej drużyny do finałów ogólnopolskich z rzędu) oraz Sando4 (chłopcy). Reprezentantki szkoły w Brodach wygrały w finale po rzutach karnych z zespołem ze SP Bielany (wynik 2:2 w regulaminowym czasie gry), a ich koledzy z Sandomierza pokonali 3:1 drużynę Asy 2.

Zobacz

Mistrzami regionu w kategorii U-8 zostały drużyny ze Szkoły Podstawowej w Tychowie Nowym (dziewczynki, zwycięstwo 4:0 w finale z zespołem Smerfetki SP5) oraz Szkoły Podstawowej nr 33 w Kielcach (chłopcy, wygrana w finale 3:2 z drużyną Szkoły Podstawowej w Tychowie Nowym).

Zobacz

 

 • Tradycyjnie w świętokrzyskim finały wojewódzkie przebiegły w świetnej atmosferze, a zawodnicy reprezentowali wysoki poziom gry. Finał potwierdza, że sport to czyste emocje. Cieszy nas, że podczas rozgrywek sędziowie pokazali naprawdę sporo zielonych kartek – zarówno za grę fair play, jak i kibicowanie, którą otrzymali rodzice dzieci z jednej z sandomierskich drużyn z kategorii U-10. Sportowe emocje podsycali nasi goście specjalni – na finałach pojawili się byli reprezentanci Polski: Michał Gębura i Paweł Golański. Specjalne podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia, zarówno koordynatorom, jak i władzom samorządowym miast i gmin, które podczas rozgrywek udostępniały swoje obiekty – podkreśla Maciej Cender, koordynator wojewódzki Pucharu Tymbarku w województwie świętokrzyskim.
 • Dziewczyny stanęły na wysokości zadania. Jeszcze nie czują, że jadą do Warszawy, na razie wracają do domu zmęczone i z opalenizną, bo pogoda dopisała! Na dalsze emocje przyjdzie jednak czas. Zaraz po powrocie zaczynamy szykować się do finałów, przed którymi zawodniczki trenować będą z drużynami chłopców. Tegoroczny turniej wojewódzki zorganizowany był perfekcyjnie. Z każdym rokiem poziom Pucharu Tymbarku jest coraz wyższy – powiedział Krzysztof Dywan, trener AP PSP Klimontów, zwycięskiej drużyny w kat. U-12 dziewczynek.
 • Piłka nożna to sport drużynowy, w którym wynik opiera się w dużej mierze na współpracy. Chłopcy już jadąc na finały byli mocno zmotywowani i nastawieni na zwycięstwo. Wierzyli w wygraną i na boisku dawali z siebie wszystko. Gra zespołowa  jak zwykle przyniosła efekty, ale łatwo nie było. W finale do przerwy prowadziliśmy 3:0, potem rywale wyrównali wynik i o wyjeździe do Warszawy decydowały rzuty karne, w których jeden strzał przeciwników obronił bramkarz, drugi trafił w słupek. To był istny dreszczowiec! Do domu chłopcy wrócili równie zmęczeni, co szczęśliwi i zmotywowani do dalszej gry. Sukces w finałach wojewódzkich Pucharu Tymbarku to duży impuls dla chłopców, pokazujący im, że w piłce nożnej można coś osiągnąć. Organizację finałów oceniam wzorowo – mówi Piotr Gil, trener Szkoły Podstawowej nr 34 w Kielcach, która zwyciężyła w rozgrywkach wojewódzkich w kat. U-12 chłopców.

Finały ogólnopolskie Pucharu Tymbarku odbędą się 14-16 czerwca w Warszawie. Wielki finał na stadionie PGE Narodowym zaplanowano na 16 czerwca – tego samego dnia zostanie na nim rozegrany mecz towarzyski Polska – Niemcy.

XXIII edycja Pucharu Tymbarku odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Patronat nad Pucharem objęło również Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Zdrowia.

Partnerem Pucharu Tymbarku w województwie świętokrzyskim jest firma LOBO.

/Puchar Tymbarku/

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2023-09-29, godz:

  Terminarz Kina 'Zdrój'

  Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym Kina "Zdrój" w Busku-Zdroju.  Wróć do góry