swietokrzyskie.info

Środa, 17 kwietnia 2024, Do końca roku 258 dni Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina

Wiadomosci

Bartosz Tomala wywalczył Mistrzostwo Polski w zapasach w stylu wolnym

Dodane: red Data: 2023-05-13 08:56:28 (czytane: 3766)  Wersja do druku

W dniach od 30 kwietnia do 2 maja została rozegrana XXIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych Zachodniopomorskie 2023 w dyscyplinie zapasy, w której wziął udział m.in. Bartosz Tomala - reprezentujący klub Czarni Połaniec.

Aby móc wystartować na Olimpiadzie należało przejść przez dwa turnieje kwalifikacyjne:
I Puchar Polski, który został rozegrany w Siedlcach 17-19.02.2023r., na którym Bartosz wywalczył V miejsce, natomiast w drugim rzucie eliminacyjnym jakim były Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Chęcinach 31.03-02.04.2023 w pięknym stylu wywalczył już srebrny medal, przegrywając tylko walkę finałową z reprezentantem Bataron Yaroslav z Ukrainy.

Zobacz

Na Olimpiadzie w kategorii wagowej do 71kg, w której startował Bartosz, wystąpiło 25 zawodników reprezentujących wszystkie najważniejsze kluby zapaśnicze w Polsce, byli również przedstawiciele klubów zagranicznych. Pomimo tak wymagającej obsady turnieju, Bartkowi udało się wygrać wszystkie walki i zająć pierwsze miejsce, tym samym zdobywając tytuł Mistrza Polski. W ten sposób Bartek zapisał się złotymi zgłoskami w ponad 40-leniej już historii klubu Czarni Połaniec. Jest, bowiem, jak na razie, jedynym  zawodnikiem, który w grupie wiekowej juniora młodszego wywalczył dla połanieckiego klubu tytuł Mistrza Polski.

Choć w swojej siedmioletniej karierze zawodniczej zdobył dla klubu i miasta kilka tytułów, to ten jest najcenniejszy, najważniejszy, jest zwieńczeniem dorobku ciężkiej pracy, hartu ducha i dyscypliny.   

Medal Mistrzostw Polski nie oznacza jednak, że teraz Bartek może spocząć na laurach, wręcz przeciwnie. Już teraz startuje na turnieju w Bukareszcie, który odbywa się w dniach od 10 do 15 maja. Następnie czeka go wyjazd do Niemiec na zgrupowanie w Heidelbergu, które, jeśli występ w Bukareszcie będzie udany, pomoże mu przygotować się do Mistrzostw Europy w Tiranie.

Zobacz

Wielkie sukcesy Bartka, to oczywiście powód do radości dla całej kadry sekcji zapaśniczej Czarnych Połaniec, ale równocześnie poczucie odpowiedzialności za tak utalentowanego zawodnika. Oznacza również zrozumienie, że taki talent należy na wszelkie sposoby wspierać, również w sensie finansowym. Dlatego też Wiktor Skrobacz – Prezes i Tadeusz Szkwarek – Wiceprezes ds. Sportowych Świętokrzyskiego Związku Zapaśniczego w Kielcach postanowili udzielić jednorazowego wsparcia finansowego naszemu nowo upieczonemu Mistrzowi. Miejmy nadzieję, że również inni odpowiedzialni za połanieckie i świętokrzyskie zapasy pójdą w ich ślady i docenią sukcesy Bartka.

/MKS Czarni Połaniec/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2024-04-18, godz:

Terminarz Kina 'Zdrój'

Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym Kina "Zdrój" w Busku-Zdroju.Wróć do góry