swietokrzyskie.info

Niedziela, 23 czerwca 2024, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

M-Copy - Automatyka Biurowa - tonery, tusze, drukarki

www.m-copy.pl/,tonery,tusze,drukarki,naprawa,kserokopiarki,serwis, toner,tusz,regeneracja,papier,xero,ksero,kopiarki,kopiarek, drukarek,kserokopiarek,zamienniki,drukowanie,materiały, eksploatacyjne,pollux,polspeed.

ul. Szaniecka 2. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Reprezentant MKS Czarni Połaniec Bartosz Tomala Mistrzem Polski

Dodane: Marta Data: 2023-05-10 09:20:19 (czytane: 5915)  Wersja do druku

Na przełomie kwietnia i maja 15 miast województwa zachodniopomorskiego stało się areną rywalizacji sportowej podczas XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych. Młodzież z całej Polski, reprezentanci 12 dyscyplin sportowych, rywalizowali o tytuł Mistrza w swojej dyscyplinie.

Jedną z dyscyplin Olimpiady były również zapasy w stylu wolnym, w której to dyscyplinie klub Czarnych Połaniec reprezentował Bartosz Tomala – podopieczny trenera Tadeusza Szkwarka.  
Bartek okazał się czarnym koniem zawodów - zajął pierwsze miejsce, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski, a zarazem pierwszy w historii swojego klubu złoty medal na zawodach tej rangi.

Zobacz

Być może dla niektórych uczestników zawodów sukces Bartka był zaskoczeniem, to jednak – jak podkreśla jego trener – w zawodach na tak wysokim poziomie medale nie spadają z nieba i nie są dziełem przypadku. Bartek ciężko pracował na to,  aby szczyt jego formy przypadł na te właśnie zawody. Widać to było po stopniowym wzroście jego osiągnięć w eliminacjach. Na zawodach w Siedlcach, które odbyły się w lutym, Bartek zajął piąte miejsce, ale już miesiąc później, na zawodach w Chęcinach, Bartek staje na drugim stopniu podium.

Trener Tadeusz Szkwarek zauważa: „Sport dlatego jest piękny ponieważ jest tak do końca nieprzewidywalny. Wystarczy, że nie zadziała jedno z wielu składowych przygotowania i wtedy nie osiągamy upragnionego zwycięstwa. W przypadku Bartosza wszystko zadziałało jak w szwajcarskim zegarku i dlatego możemy teraz cieszyć się tym pięknym zwycięstwem”.

Zobacz

Choć w przygotowaniach Bartka do zawodów wszystko zadziałało perfekcyjnie, nie oznacza to, że na samych zawodach było łatwo, gdyż każdy z rywali, z którymi przyszło się Bartkowi zmierzyć,  prezentował wysoką formę.  Jednak najtrudniejszym pojedynkiem była walka o finał z Umalatowem Abdulhalimem z klubu KAVKAZ. Najciekawsze i decydujące okazało się ostatnie 17 sekund drugiej rundy, podczas których Bartek na każdy atak Czeczena odpowiadał zaskakującymi kontrami, zdobywając kolejne punkty. Ostatecznie pozwoliło mu to wygrać tę walkę wynikiem 11:9.

Zobacz

Należy podkreślić, że osiągnięty przez Bartka wynik daje mu przepustkę do udziału w zawodach rangi Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata.   

Gratulujemy Bartoszowi tak pięknego wyniku i życzymy, aby nadal rozsławiał połaniecki klub, tym razem już nie tylko w Polsce, ale również na arenach Europy i świata.
Wynik Bartka nie byłby jednak możliwy, bez wysiłku całej sekcji zapaśniczej, a szczególnie swoich sparingpartnerów , a także  jego trenera – Tadeusza Szkwarka, dlatego zwycięstwo Bartosza, jest sukcesem i powodem do dumy dla całego Klubu Czarni Połaniec. 

/MKS Czarni Połaniec/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2024-06-21, godz: 21:00

Noc Świętojańska: Plenerowy Spektakl w Młynach i przy BSCK

Przed nami Noc Świętojańska - słowiańskie święto ludowe obchodzone podczas przesilenia letniego, gdy noc jest najkrótsza. To święto witalności, płodności i miłości, pełne pradawnych rytuałów i magicznych obrzędów. W tym wyjątkowym czasie będziemy mieli okazję przenieść się w świat dawnych tradycji dzięki plenerowemu spektaklowi teatralnemu 'Świętojańska Noc Czerwcowa'.Wróć do góry