swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Ponad 5,8 tony narkotyków przejęli policjanci likwidując 3 laboratoria

Dodane: red Data: 2023-05-09 11:31:30 (czytane: 12053)  Wersja do druku

Policjanci CBŚP, zlikwidowali kolejne 2 laboratoria narkotyków syntetycznych, przejmując 4,8 tony narkotyków wartych około 193 mln zł. W sprawie zatrzymano 3 osoby w powiecie pińczowskim.

Tym razem zatrzymano 3 osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzanie znacznych ilości narkotyków. W trakcie działań policjanci zlikwidowali także magazyn narkotykowy, zabezpieczając m.in. marihuanę, klefendron, mefedron, amfetaminę, kokainę oraz MDMA. Łącznie w śledztwie występuje 13 podejrzanych, zlikwidowano 3 laboratoria 3CMC i 4CMC, przejmując przy tym 5,8 tony narkotyków.

Pierwszy cios w przestępczość narkotykową policjanci z Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji przeprowadzili na terenie województwa wielkopolskiego, gdzie zatrzymali 3 osoby i zlikwidowali laboratorium narkotyków syntetycznych. Wtedy to zabezpieczyli sprzęt służący do produkcji narkotyku oraz ponad tonę częściowo skrystalizowanego klefedronu (4CMC). O akcji pisaliśmy w materiale pt.: „CBŚP przejęło narkotyk wart ponad 41 mln zł”.

Zobacz

Kolejne działania w sprawie policjanci przeprowadzili na jednej z posesji w powiecie pińczowskim w województwie świętokrzyskim, gdzie zatrzymali 3 osoby. Tam funkcjonariusze zlikwidowali laboratorium narkotyków syntetycznych w postaci 4CMC, zabezpieczając przy tym ponad 2,2 tony finalnego produktu procesu chemicznego. Z opinii sporządzonej przez biegłych wynika, że zabezpieczona substancja to klefedron, którego szacunkowa wartość wynosi około 89 mln zł.

Zobacz

Następne uderzenie w przestępczość narkotykową, policjanci z łódzkiego Zarządu CBŚP przeprowadzili w powiecie świeckim w województwie kujawsko-pomorskim. Tam, na jednej z posesji funkcjonariusze zlikwidowali kolejne laboratorium narkotyków syntetycznych. Tym razem zabezpieczyli m.in. blisko 2,6 tony częściowo skrystalizowanej substancji. Wstępne badania ekspertów z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wykazały, że zabezpieczona tam substancja to 3CMC tzw. klofedron, którego szacunkowa wartość wynosi około 104 mln zł. Podczas akcji zabezpieczono także prekursory i odczynniki chemiczne niezbędne do wytwarzania narkotyku.

Zobacz

Na terenie powiatu świeckiego policjanci CBŚP zlikwidowali magazyn narkotyków, w którym członkowie grupy przechowywali przygotowane do sprzedaży narkotyki, zabezpieczając m.in. marihuanę, klefendron, mefedron, amfetaminę, kokainę oraz tabletki MDMA. Z zebranych w śledztwie dowodów wynika, że narkotyki produkowane w zlikwidowanych laboratoriach trafiały do kilku województw na terenie kraju.

Zobacz

Zatrzymanym w sprawie osobom prokurator z Wielkopolskiego Wydziału do Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu przedstawił zarzuty nielegalnego wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych w ramach zorganizowanej grupy przestępczej.

Zobacz

Łącznie w śledztwie występuje 13 podejrzanych, a sprawa nadal ma charakter rozwojowy i funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Zobacz

Źródło: KPP w Pińczowie

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry