swietokrzyskie.info


Niedziela, 23 czerwca 2024, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Będzie druga tura w wyborach wójta gminy Michałów

Dodane: Marta Data: 2023-05-08 10:01:44 (czytane: 4846)  Wersja do druku

Druga tura rozstrzygnie o tym, kto zostanie wójtem gminy Michałów w powiecie pińczowskim. Przeszli do niej Bogusław Kowalczyk i Jarosław Wleciał - wynika z protokołu Gminnej Komisji Wyborczej. Frekwencja w niedzielnym głosowaniu przekroczyła 53 proc.

Przedterminowe wybory w Michałowie zostały ogłoszone z powodu śmierci dotychczasowego wójta Mirosława Walaska. Zmarł 9 lutego w wieku 62 lat. W pierwszej turze, która odbyła się w niedzielę 7 maja, wystartowało sześciu kandydatów.

Zobacz

 zdj. Profil p.o. Wójta Gminy Michałów Bogusława Kowalczyka


Najwięcej głosów otrzymał Bogusław Kowalczyk (PiS), który od marca pełni obowiązki wójta. Głosowało na niego 647 osób. Drugie miejsce zajął obecny przewodniczący gminy Jarosław Wleciał, na którego zagłosowało 634 osób.

 Zobacz
zdj. profil na Fb - Jarosław Artur Wleciał - Kandydat na Wójta Gminy Michałów


Pozostali kandydaci uzyskali: Zygmunt Mika z PSL (462 głosy), Michał Klamiński (126 głosów), Mariusz Jaros (83 głosy) i Bogusław Ziółkowski (53 głosy).

W niedzielnych wyborach wzięło udział 2025 mieszkańców gminy z 3751 osób uprawnionych do głosowania. Frekwencja wyniosła 53,9 proc. W związku z tym, że żaden z kandydatów nie otrzymał więcej niż połowy ważnych głosów, konieczna będzie druga tura wyborów, która odbędzie się 21 maja. (PAP)

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2024-06-21, godz: 21:00

Noc Świętojańska: Plenerowy Spektakl w Młynach i przy BSCK

Przed nami Noc Świętojańska - słowiańskie święto ludowe obchodzone podczas przesilenia letniego, gdy noc jest najkrótsza. To święto witalności, płodności i miłości, pełne pradawnych rytuałów i magicznych obrzędów. W tym wyjątkowym czasie będziemy mieli okazję przenieść się w świat dawnych tradycji dzięki plenerowemu spektaklowi teatralnemu 'Świętojańska Noc Czerwcowa'.
Wróć do góry