swietokrzyskie.info

Niedziela, 23 czerwca 2024, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Fantastyczne spotkanie mistrza świata i mistrzyni Europy z młodzieżą!

Dodane: Marta Data: 2023-04-27 10:18:59 (czytane: 9410)  Wersja do druku

W Zespole Szkół Szkolno-Przedszkolnych w Wiślicy, 25 kwietnia odbyło się specjalne spotkanie dla dzieci i młodzieży w ramach organizowanej pod honorowym Patronatem Minister Sportu Pani Anny Krupki, akcji 'Świętokrzyskie Gra w Bilard'.

Dwunastokrotny mistrz świata w trikach bilardowych i trener Bogdan Wołkowski „czarował" przy stole prezentując triki bilardowe.

Zobacz

Towarzyszyła mu mistrzyni Europy i brązowa medalistka mistrzostw świata juniorów wychowanka UKS Miłek Wiślica Dominika Pawełczyk. Para nie tylko pokazywała zagrania i uczyła gry, ale opowiadała o swoich startach, przygodach i walorach gry w bilard.

Cel spotkań jest bowiem jasny: zachęcić młodzież do aktywnego spędzania czasu i uprawiania sportu w tym wypadku sportu bilardowego. Nie zabrakło też konkursów i zabawa i nagród dla najlepszych.

Zobacz

W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Wiślica Pan Jarosław Jaworski, Dyrektor Szkoły Pan Artur Haruza, oraz prezes UKS Miłek Wiślica Pan Szczepan Sekuła.  

To drugie tegoroczne spotkanie z zaplanowanych kilkunastu imprez organizowanych przez  Świętokrzyskie Stowarzyszenie Sportowe w tym roku w ramach akcji "Świętokrzyskie Gra w Bilard".

Akcja odbywa się dzięki wsparciu ENEA Połaniec, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Sportowego.

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2024-06-22, godz: 19:00

Sobótki 2024 w Nowym Korczynie

Nowy Korczyn zaprasza na tradycyjne Sobótki, które odbędą się w sobotę, 22 czerwca, o godzinie 19:00 nad Nidą przy Molo. To wyjątkowe wydarzenie to doskonała okazja, aby wspólnie przeżywać magiczną Noc Kupały, pełną pląsów przy ogniskach, zapachu ziół oraz kolorowych wianków rzucanych przez panny do wody.Wróć do góry