swietokrzyskie.info


Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Pracownia Endoskopii - wydłużamy czas pracy

Dodane: Marta Data: 2023-04-21 14:38:07 (czytane: 13562)  Wersja do druku

Uprzejmie informuję, iż w związku z zatrudnieniem lek. med. Adama Kornmehla wydłużamy od dnia 1 maja br. czas pracy Pracowni Endoskopii w ZOZ w Busku-Zdroju.

Jak Państwu wiadomo, w Pracowni Endoskopii wykonywane są badania gastroskopii i kolonoskopii.

Gastroskopia – jest to badanie przeprowadzane za pomocą przyrządu przypominającego sondę, pozwalające obejrzeć błony śluzowe żołądka i dwunastnicy.

Kolonoskopia – jest to badanie pozwalające ocenić stan jelita grubego. Jest to podstawowe badanie w diagnostyce, między innymi nowotworów i chorób zapalnych jelita grubego. Badanie to, wykonywane jest w naszej pracowni w znieczuleniu, o ile nie ma do tego przeciwwskazań. W związku z tym pacjent powinien zgłosić się na badanie z opiekunem.

Nad Państwa bezpieczeństwem i fachowym wykonaniem badań czuwają:

lek. med. Włodzimierz Śliwiński – Kierownik Oddziału Chirurgicznego Ogólnego / Pracowni Endoskopii

lek. med. Mariusz Sobowski
– Zastępca Dyrektora ZOZ / Zastępca Kierownika Oddziału Chirurgicznego Ogólnego

lek. med. Przemysław Borowiecki

lek. med. Adam Kornmehl


Opiekę pielęgniarską, pod kierownictwem Edyty Czai, sprawują: Katarzyna Bobowska, Maria Matyjas, Anna Biderek, Agnieszka Nowaczkiewicz.

Badania endoskopowe w pracowni wykonywane są na aparaturze medycznej najwyższej klasy w ramach hospitalizacji stacjonarnej oraz ambulatoryjnie.

Badania ambulatoryjne wykonywane są codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 12:00. Poniżej podaję aktualny harmonogram pracy Pracowni Endoskopii w ramach wykonywania badań ambulatoryjnych:

Poniedziałek: lek. med. Przemysław Borowiecki
Wtorek: lek. med. Adam Kornmehl
Środa: lek. med. Mariusz Sobowski
Czwartek: lek. med. Przemysław Borowiecki
Piątek: lek. med. Mariusz Sobowski

Rejestracja oraz instruktaż, jak przygotować się do badania, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 14:00 pod nr telefonu: 378 24 01 do 09 wew. 227.

Wszystkich pacjentów zachęcam do wykonywania badań profilaktycznych w myśl zasady „Lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Grzegorz Lasak
Dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju

/Artykuł sponsorowany/

logozozb_2.jpg

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry