swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Powołanie dyrektorów jednostek oświatowych powiatu buskiego na nowe kadencje

Dodane: Marta Data: 2023-04-19 09:33:22 (czytane: 14891)  Wersja do druku

W dniu 13 kwietnia br., podczas posiedzenia Zarządu Powiatu w Busku - Zdroju, odbyło się uroczyste powierzenie stanowisk dyrektorów kilku jednostek oświatowych prowadzonych przez Powiat Buski.

Jerzy Kolarz Starosta Buski, Stanisław Klimczak Wicestarosta Buski oraz członkowie Zarządu Powiatu: Jerzy Kordos i Wiesław Marzec wręczyli akty powierzenia stanowisk dyrektora kandydatom wyłonionym w drodze konkursów, które odbyły się w marcu br.

 

Zobacz

W trzech powiatowych jednostkach oświatowych akceptację komisji konkursowych uzyskali dotychczasowi dyrektorzy:

  • Pani Justyna Kwiatkowska – Zespół Szkół Specjalnych w Busku – Zdroju,
  • Pani Jolanta Zdziarska – Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Busku – Zdroju,
  • Pan Waldemar Wójcik – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Busku – Zdroju.

Zmiana na stanowisku dyrektora nastąpi w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Busku – Zdroju,  gdzie - po wygranym konkursie - stanowisko to obejmie Pani Ewelina Szymczyk – Krzemińska, dotychczasowa wicedyrektor ILO, od kilku miesięcy pełniąca obowiązki dyrektora.

Przewodniczący Jerzy Kolarz, Wiceprzewodniczący Stanisław Klimczak oraz pozostali członkowie Zarządu podziękowali nowo powołanym dyrektorom za ich dotychczasowe zaangażowanie i wkład w rozwój lokalnej oświaty oraz pogratulowali objęcia funkcji na nową kadencję życząc wytrwałości i powodzenia w dalszej realizacji obowiązków służbowych, zwłaszcza w tak wymagającym okresie, obfitującym w nowe, nierzadko trudne wyzwania dla kadry kierowniczej.

starostwo_logo_podpis.jpg

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry