swietokrzyskie.info


Sobota, 03 czerwca 2023, Do końca roku 211 dni Imieniny: Anatola, Leszka, Tamary

Wiadomosci

Najlepsi zapaśnicy trenowali w Chęcinach

Dodane: Marta Data: 2023-04-07 17:10:09 (czytane: 2681)  Wersja do druku

W dniach od 31 marca do 2 kwietnia odbywał się w Chęcinach szósty Memoriał Ksawerego Waliszewskiego, w którym, oprócz gości zagranicznych, wzięły udział najlepsze zawodniczki i zawodnicy z całej Polski w zapasach w stylu wolnym w kategorii wiekowej kadetów.

Po zakończonych zawodach cała kadra kadetów i kadetek wraz z trenerami została na zgrupowaniu szkoleniowym, które trwało do soboty ósmego kwietnia. Oprócz zawodników z Polski sporą grupę obozowiczów stanowią również reprezentanci Ukrainy, Czech i Rumunii. Kadrę narodową prowadzi trener Wojciech Sadowski wraz z trenerami współpracującymi.

Zobacz

Wśród uczestników zgrupowania znalazł się również Bartosz Tomala - reprezentant MKS Czarnych Połaniec. Jak podkreślił jego trener Tadeusz Szkwarek: „Udział w zgrupowaniu to dla Bartka doskonała okazja, aby podnieść swoje umiejętności. Na zgrupowaniu Bartek miał do dyspozycji wielu sparingpartnerów w każdej kategorii wagowej. Podczas każdego mógł trenować z zawodnikami na bardzo wysokim poziomie oraz pod kierunkiem najlepszych Polskich trenerów.

Trener Tadeusz zwrócił również uwagę na dobrą atmosferę panującą na zgrupowaniu. „Dobre warunki – mówi trener – jakie organizatorzy zapewnili zarówno zawodnikom jak i trenerom, spowodowały, że wśród zawodników i zawodniczek panowała atmosfera zdrowej rywalizacji w duchu fair-play, która sprzyja mobilizacji i zachęca do większego wysiłku.”

Dzięki temu, że zgrupowanie odbyło się na terenie naszego województwa trener mógł uzyskać dodatkowe miejsca na zgrupowaniu dla naszych zawodników. Skorzystała z tego trójka reprezentantów Czarnych Połaniec: Igor Parjaszewski oraz Natalia i Jakub Szkwarek.

/MKS Czarni Połaniec/

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2023-07-01, godz:

  XXIX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz

  Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych w Polsce - Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju, który odbędzie się w dniach 1-9 lipca w Busku-Zdroju.
  Wróć do góry