swietokrzyskie.info


Wtorek, 28 kwietnia 2026, Do koñca roku 247 dni Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

Wiadomosci

Zasady pracy lekarzy z Ukrainy i Bia³orusi w buskim szpitalu

Dodane: Marta Data: 2023-03-30 13:58:12 (czytane: 13969)  Wersja do druku

Szanowni Pañstwo! Odpowiadaj±c na Pañstwa pytania odno¶nie zasad pracy lekarzy - obcokrajowców w buskim szpitalu informujê, ¿e obecnie zatrudniamy 8 lekarzy z Ukrainy i 4 z Bia³orusi. Lekarze ci pracuj± na podstawie decyzji wydanych przez Ministra Zdrowia na czas okre¶lony, tj. 5 lat od dnia wydania dokumentu pn. prawo wykonywania zawodu lekarza.

Przedmiotowe decyzje szczegó³owo okre¶laj± zakres czynno¶ci zawodowych, indywidualnie dla ka¿dego lekarza, jak równie¿ miejsce pracy, tj. oddzia³ / poradnia specjalistyczna. Pracê lekarza cudzoziemca nadzoruje lekarz specjalista w danej dziedzinie przez czas wskazany przez Ministra Zdrowia w decyzji. Zazwyczaj jest to okres 1 roku, ale mamy te¿ decyzje z nadzorem przez okres 3 miesiêcy, a tak¿e 5 lat.

Na dzieñ dzisiejszy czekamy na wydanie prawa wykonywania zawodu lekarza przez ¦wiêtokrzysk± Izbê Lekarsk± dla kolejnych 3 osób (2 lekarzy z Ukrainy i 1 lekarz z Libanu).   

Grzegorz Lasak
Dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju

/Artyku³ sponsorowany/

logozozb_2.jpg

  • Wiadomo¶ci z regionu
  • Aktualno¶ci
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Nasz patronat

Data: 2026-05-08, godz: 12:00 - 18:00

Piknik 'Bezpieczny Senior' w Parku Zdrojowym

W pi±tek, 8 maja, w godzinach 12:00-18:00, w malowniczej scenerii Parku Zdrojowego odbêdzie siê wydarzenie skierowane do seniorów - 'Festyn Bezpieczny Senior'.



Wróæ do góry