Dodane: Marta Data: 2023-03-28 08:57:34 (czytane: 10703) 
Spotkanie prawie 700 rektorów i przedstawicieli środowiska akademickiego z całego świata, odbędzie się w Walencji w dniach 8-10 maja. Dołączą do niego także osobistości ze świata polityki i biznesu. Na liście gości są między innymi Ignacio Cirac - hiszpański fizyk i laureat nagrody Księcia Asturii oraz Larry Summers - ekonomista, rektor i były sekretarz skarbu USA.
V Międzynarodowe Spotkanie Rektorów Universia będzie przebiegać pod hasłem „Uniwersytet a społeczeństwo” i zapewni Walencji trwałe miejsce na mapie szkolnictwa wyższego. Weźmie w nim udział prawie 700 rektorów i przedstawicieli środowiska akademickiego z 14 krajów.
„Jednym ze strategicznych celów Santander Bank Polska jest wspieranie społeczeństwa m.in poprzez współpracę ze światem akademickim. Z Polski w wydarzeniu weźmie udział 30 Rektorów i Prorektorów reprezentujących 30 uczelni. Jest to unikatowa możliwość nawiązania relacji i networkingu pomiędzy przedstawicielami nauki z całego świata” – powiedział Wojciech Leśniewski, dyrektor Santander Universidades w Polsce.
Spotkanie, którego gospodarzem jest Grupa Santander oraz Ana Botín, jako przewodnicząca Universii, zostało ogłoszone 23 marca. Podczas konferencji prasowej zrobili to Matías Rodríguez Inciarte, przewodniczący Santander Universidades i jednocześnie organizator spotkania, oraz Mavi Mestre, rektor Uniwersytetu w Walencji i przewodnicząca komitetu akademickiego spotkania. W konferencji wzięli udział również burmistrz Walencji Joan Ribó oraz Josefina Bueno, minister ds. innowacji, wyższych uczelni i społeczeństwa cyfrowego w regionalnym rządzie Walencji, która reprezentuje także centrum Ciudad de las Artes y las Ciencias, gdzie odbędzie się spotkanie.
„Aby pokonać globalne wyzwania, społeczeństwo musi opierać się na instytucjach akademickich, rządach i przedsiębiorstwach. Walencja oferuje przestrzeń do debaty i refleksji nad tym, w jaki sposób uczelnie wyższe mogą pomagać społeczeństwu w rozwoju poprzez nauczanie i badania. W ciągu trzech dni setki przedstawicieli środowiska akademickiego reprezentujących ponad 14 milionów studentów z całego świata będą rozmawiać o tym, w jaki sposób uczelnie wyższe mogą stawać się lepsze i pomagać społeczeństwu w dalszym rozwoju” – wyjaśnił Matías Rodríguez Inciarte, przewodniczący Santander Universidades.
Podkreślił również, że spotkanie wpisuje się w zobowiązanie Grupy Santander do „pomagania klientom w codziennych sukcesach oraz tworzenia – poprzez uczelnie wyższe – społeczeństwa, które będzie bardziej inkluzywne, sprawiedliwsze i sprzyjające zrównoważonemu rozwojowi.
Dwa dni dyskusji panelowych
Ponad 700 gości z 14 krajów będzie rozmawiać na trzy zasadnicze tematy: kształcenie ustawiczne; promowanie przedsiębiorczości i innowacyjności; sieci i współpraca między uczelniami. Spotkanie będzie można śledzić na żywo w mediach społecznościowych i za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Grupy Santander. Jego zwieńczeniem będzie opublikowanie „Deklaracji z Walencji”, która wyznaczy kierunki działań zmierzających do wypracowania wartościowych propozycji wspierających bardziej zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy poprzez szkolenia, badania i innowacje.
Poprzednie edycje programu Universia odbywały się w Salamance (2018), Río de Janeiro (2014), Guadalajarze (2010) oraz Sewilli (2005). Organizator spotkania, Banco Santander, nieustannie wspiera zrównoważony rozwój nakierowany na eliminację wykluczenia społecznego. Od 26 lat bank wyróżnia się na tle światowych instytucji finansowych swoją działalnością na rzecz wspierania edukacji, przedsiębiorczości oraz zatrudnienia realizowaną za pośrednictwem Santander Universidades. Od początku swojej działalności bank przeznaczył na ten cel ponad 2,2 mld EUR, współpracując z prawie 1300 uniwersytetów i instytucji z 25 krajów i udzielając wsparcia ponad milionowi studentów, specjalistów, projektów biznesowych i MŚP.
Źródło informacji: Santander Bank Polska
/PAP-Artykuł sponsorowany/
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
List gończy za Dariuszem Równickim. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Disco atmosfera i rodzinna integracja w Słoneczku. Radosne święto dzieci i rodziców (foto/video)
Wakacje inne niż wszystkie. WOT zaprasza na letnie szkolenie
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.