swietokrzyskie.info


Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Matka przyjechała odebrać córkę ze szkoły; miała ponad trzy promile

Dodane: Marta Data: 2023-03-28 09:08:48 (czytane: 16618)  Wersja do druku

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miała matka, która przyjechała samochodem do jednej ze szkół w gminie Busko-Zdrój, aby odebrać z niej swoje dziecko. Kobietę przed jazdą powstrzymali nauczyciele.

Do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju w piątkowe popołudnie wpłynęło zgłoszenie o podejrzeniu nietrzeźwości kierującej osobową toyotą.

Do jednej ze szkół na terenie gminy Busko-Zdrój po odbiór swojego dziecka przyjechała 40-latka. Personel placówki wyczuł zapach alkoholu i natychmiast powiadomili Policję. Kiedy na miejscu zjawił się patrol ruchu drogowego, kobieta oczekiwała na funkcjonariuszy pod opieką pedagogów. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie matki było ponad 3,3 promila alkoholu.

Do szkoły przyjechał trzeźwy partner kobiety, który zaopiekował się pijaną matką, jej córką oraz samochodem. 40-latka straciła prawo jazdy i wkrótce stanie przed sądem. Dzięki właściwej reakcji personelu szkoły nie doszło do zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu kobiety oraz dziecka.

Apelujemy do osób widzących kierujących, których zachowanie wskazuje na spożycie alkoholu, aby nie były obojętne w takiej sytuacji. Powiadomienie Policji o podejrzeniu kierowania pojazdem przez nietrzeźwego kierującego może zapobiec tragicznym w skutkach zdarzeniom. Jeden telefon może uratować czyjeś życie.

Źródło: KPP Busko-Zdrój

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (17)
     

(2023-03-28 09:50:50)

I to jest matka? To pusty łeb narażać własne dziecko. Żal...

(2023-03-28 09:47:39)

Bardzo dobrze

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry