swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Bilardziści z UKS Miłek Wiślica zagrali w Łodzi

Dodane: Marta Data: 2023-03-22 11:27:38 (czytane: 13372)  Wersja do druku

19 marca w łódzkim "Klubie Bilardowym Frame" rozegrany został pierwszy z czterech turniejów rankingowych do Mistrzostw Polski Juniorów, pod nazwą "Narodowy Junior Tour". Do Łodzi z całej Polski przyjechało ponad 90 młodych zawodników i 32 zawodniczki, aby rozegrać zawody w odmianę 8 bil.

Nasz region, Ponidzie reprezentowali zawodnicy z UKS Miłek Wiślica: Martyna Matjas, Kinga Okopień, Gabriela Gaweł, Szymon Gaweł, Wojciech Prażuch i Adam Drechnowicz.

Zobacz

Najlepszy wynik wśród  chłopców uzyskał Adam Drechnowicz, który minimalnie przegrał pojedynek w 1/16 finału zajmując XVII miejsce. Bardzo dobrze zagrała w turnieju Martyna Matjas plasując się na  V miejscu w rankingu Polski juniorek.

Rewelacyjnie zagrała zawody nasza dwukrotna mistrzyni Polski Uczniowskich Klubów Sportowych z Kielc i Krotoszyna, Kinga Okopień, która w finale uległa 2:3 koleżance z kadry Narodowej Otyli Brodeckiej z Janowa Wielkopolskiego. Medal srebrny dał Kindze drugą pozycję rankingową w Polsce.

 

Zobacz

Zobacz

Serdeczne podziękowania składają zawodnicy i Zarząd Klubu UKS Miłek Wiślica, Staroście Buskiemu Panu Jerzemu Kolarzowi, Burmistrzowi Miasta i Gminy Wiślica Panu Jarosławowi Jaworskiemu, Prezes Banku Spółdzielczego w Busku - Zdroju Pani Annie Karwat, Dyrektorowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wiślicy Panu Adamowi Haruzie za wsparcie finansowe i transportowe.

/UKS Miłek Wiślica/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry