swietokrzyskie.info

Środa, 17 kwietnia 2024, Do końca roku 258 dni Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina

M-Copy - Automatyka Biurowa - tonery, tusze, drukarki

www.m-copy.pl/,tonery,tusze,drukarki,naprawa,kserokopiarki,serwis, toner,tusz,regeneracja,papier,xero,ksero,kopiarki,kopiarek, drukarek,kserokopiarek,zamienniki,drukowanie,materiały, eksploatacyjne,pollux,polspeed.

ul. Szaniecka 2. 28-100, Busko-Zdrój

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Świętokrzyski Urząd Wojewódzki otrzymał prestiżową nagrodę CIMIC Award of Excellence

Dodane: Marta Data: 2023-03-21 15:49:26 (czytane: 3286)  Wersja do druku

Świętokrzyski Urząd Wojewódzki, jako pierwsza polska instytucja, otrzymał nagrodę CIMIC Award of Excellence. Przyznawana ona jest za działania w ramach współpracy cywilno-wojskowej.

Civil-Military Cooperation Centre of Excellence (CMCOE) to instytucja NATO z siedzibą w Hadze, która zajmuje się rozwojem i promowaniem współpracy cywilno-wojskowej. Świętokrzyski Urząd Wojewódzki otrzymał we wtorek nagrodę CIMIC Award of Excellence, jako pierwsza polska instytucja. Pamiątkowy medal wojewodzie świętokrzyskiemu Zbigniewowi Koniuszowi wręczył dyr. CMCOE płk. Andreas Eckel.

Zobacz
/zdj.archiwum/

Współpraca cywilno-wojskowa to jeden z najważniejszych filarów działających na rzecz bezpieczeństwa międzynarodowego. Bezpieczeństwo nie jest tylko domeną wojskowych, dlatego ta współpraca jest tak bardzo ważna” – powiedział płk. Eckel. Dodał, że Polska jest jednym z głównych sponsorów Centrum w Hadze, które tę nagrodę przyznaje. Świętokrzyski Urząd Wojewódzki otrzymał ją za współpracę cywilno-wojskową w czasie pandemii i pomoc ukraińskim uchodźcom, którzy przybyli do regionu po rosyjskiej agresji na ten kraj.

Województwo świętokrzyskie to wzorcowy przykład współpracy i współdziałania między służbami cywilnymi a wojskiem. Jestem przekonany, że ta współpraca w przyszłości będzie na dotychczasowym wysokim poziomie” – podkreślił dyr. CMCOE.

Ta nagroda, którą otrzymaliśmy oznacza, że współpraca w naszym regionie tych dwóch systemów, militarnego i cywilnego, jest na modelowym poziomie. Ale tak naprawdę ta światowa nagroda trafiła do Polski, kraju który doskonale rozumie swoje powinności, umie współpracować wewnątrz swoich struktur i na arenie międzynarodowej” – zaznaczył wojewoda świętokrzyski.

Jarosław Rusiecki, przewodniczący senackiej komisji obrony narodowej, odczytał list, jaki do uczestników uroczystości skierował premier Mateusz Morawiecki. „Wręczenie przyznawanej od 2017 roku nagrody CIMIC Award of Excellence przez natowskie Centrum Doskonalenia Współpracy Cywilno-Wojskowej jest wydarzeniem szczególnym. W tym roku ma jednak ono dla Polski wyjątkowy charakter. Po raz pierwszy w historii to wyróżnienie zostało przyznane polskiej instytucji – Świętokrzyskiemu Urzędowi Wojewódzkiemu. Serdecznie gratuluję więc jego kierownictwu i wszystkim pracownikom” – napisał w liście premier, który podkreślił rolę i działania świętokrzyskiego urzędu podczas pandemii i pomocy ukraińskim uchodźcom.

To ważne wyróżnienie dowodzi, że działania naszych instytucji są nie tylko zauważane, ale także są doceniane. Jestem przekonany, że ta nagroda będzie stanowiła motywację do podejmowania kolejnych wyzwań dla dobra wspólnego” – zaznaczył Morawiecki.

Głównym celem CMCOE jest zwiększenie skuteczności działań NATO oraz innych organizacji i państw uczestniczących w operacjach stabilizacyjnych i humanitarnych poprzez doskonalenie współpracy między cywilnymi i wojskowymi instytucjami oraz organizacjami. CMCOE zajmuje się również opracowywaniem strategii i koncepcji dotyczących współpracy cywilno-wojskowej oraz prowadzi szkolenia dla personelu cywilnego i wojskowego z państw członkowskich NATO i spoza struktur Sojuszu Północnoatlantyckiego.

(PAP)

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2024-04-18, godz:

Terminarz Kina 'Zdrój'

Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym Kina "Zdrój" w Busku-Zdroju.Wróć do góry