swietokrzyskie.info

Czwartek, 28 września 2023, Do końca roku 94 dni Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Wiadomosci

Kosiniak-Kamysz: składamy wniosek o odwołanie ministra rolnictwa; Kowalczyk oszukał polską wieś (video)

Dodane: Marta Data: 2023-03-20 14:02:18 (czytane: 6717)  Wersja do druku

Złożenie wniosku o odwołanie ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka zapowiedział w sobotę w Busku-Zdroju prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Jego zdaniem, Kowalczyk oszukał polską wieś i wprowadził na manowce polskiego rolnika. Zapraszamy do obejrzenia materiału video ze spotkania z Prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.

Kosiniak-Kamysz podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami Buska-Zdroju odniósł się do akcji stowarzyszenia "Oszukana wieś", przeprowadzonej w piątek podczas targów rolniczych Agrotech w Kielcach. Rolnicy używając syren próbowali zakłócić przebieg imprezy, w której uczestniczył minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk.

Zobacz

"To co wydarzyło się na targach w Kielcach jest wyrazem rozpaczy, zniecierpliwienia i dramatu rolnika, polskiego gospodarza i chłopa, czyli jest dramatem polskiej wsi” – powiedział Kosiniak-Kamysz. Dodał, że piątkowa akcja rolników nie była wyreżyserowana.

To nie byli przedstawiciele żadnej formacji politycznej, oni nawet nie byli zrzeszeni w związkach zawodowych. To byli reprezentanci polskiej wsi, którzy już nie mogą tego wytrzymać, mają tego serdecznie dość" - podkreślił szef ludowców.

Przypomniał, że „partia rządząca dostała bardzo dużo głosów na wsi”. „To jest wynik nieprawdopodobny jaki otrzymali. Dostała tam ogromne zaufanie, na pewno nie wprost proporcjonalne do tego, jakie wkłada zaangażowanie, żeby odpłacić się tym, którzy na nich głosowali” – mówił prezes PSL.

Zobacz

Zobacz

Jak ocenił, partia rządząca porzuciła rolnictwo, polską wieś i "nie chce już o nią dbać". "Chcą tylko wyzyskać, wyjałowić i odrzucić, tak jak można wyzyskać, wyjałowić i odrzucić ziemię. Trzeba mieć pomysł na rolnictwo, oni tego pomysłu już dzisiaj nie mają. Abdykowali z bycia gospodarzem dla polskiej wsi" – powiedział Kosiniak-Kamysz. Dodał, że rządzący „doprowadzili do niekontrolowanego zalewu ukraińskim zbożem polskiego rynku”.

Doprowadzili do tego, że cena pszenicy, która w żniwa wynosiła ponad 1,5 tys. zł, teraz sięga 1 tys. zł. Cena rzepaku, która była w żniwa powyżej 3,6 tys. zł, teraz oscyluje wokół 2 tys. zł” – podkreślił. Jego zdaniem, minister Kowalczyk "oszukał polską wieś i wprowadził na manowce polskiego rolnika".

Zobacz

Kosiniak-Kamysz zapowiedział złożenie w przyszłym tygodniu wniosku o odwołanie ministra rolnictwa. "Za błędy, zaniechania, stracone szanse, za brak pieniędzy z Unii, za wpuszczenie ukraińskiego zboża, za niskie ceny zboża, wysokie ceny nawozów. Za zlikwidowanie 120 tysięcy gospodarstw hodujących trzodę chlewną, za niekontrolowane rozprzestrzenianie się ASF. To tylko w skrócie wymienione błędy, zaniechania i niedociągnięcia" – wyjaśnił szef PSL.

Myślę, że wszyscy w polskim parlamencie, którzy wiedzą gdzie jest dobro polskiej wsi, pod tym wnioskiem Koalicji Polskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego się podpiszą” – dodał. (PAP)


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (12)
     

Do lekarza Grzesia L (2023-03-22 22:31:32)

Zamilkł nasz kolega Judym.

do Bleeee (2023-03-21 21:05:19)

Brakuje tam Sawickiego ten chciałby na miejsce Kosiniaka i już wypowiada się za całe PSL

Do lekarza (2023-03-21 15:42:04)

A Pan doktor z którego oddziału?

Do poniżej (2023-03-21 11:53:54)

Tak Endrju dał popis. Po zderzeniu z karawanem przecież ukręcili sprawie łeb bo PSL rządził. Stwierdzili że biedak się jabłek najadł i sfermentowaly dając promile.... A potem po znakomitym wywiadzie powrócił na ojczyzny łono a peeseowce wpakowaly na fotel dyrektora aż i tam peeselowska chciwość wzięła górę

pokos (2023-03-21 09:24:46)

Za komuny od morza do tatr mieli zawsze pewne drugie miejsca i srebrne rogi, gwarantował to sojusz robotniczo chłopski .Obecnie dobrze prezentuje się Jarubas mimo ,że jest małojhałaśliwy. Najbardziej bojowy był nasz umiłowany ziomal Adam P i gdyby nie kolizja z carawanem i wywiad miesiąca pod murami parlamentu to on by dziś grał pierwsze skrzypce tak jak kiedyś słynny Samuel Zborowski a nawet znachorka babka z Wilkowyje.

lekarz (2023-03-21 07:18:36)

Nooo koledzy medycy. Nieładnie. Zazdrość i brak możliwości wywierania nacisku płacowego na dyrektora. Nie trzeba znać ukraińskiego, nieźle mówią po polsku. Brawo szef. Brawo.

Do poniżej (2023-03-20 18:05:20)

Leczą to za dużo powiedziane. Ot, po prostu są. Zatrudniono ich bo to poprawne politycznie i żeby zapchać etaty bo są wolne. Wiem co piszę, przechodziłam przez ich "leczenie".

Do ponizej (2023-03-20 16:39:55)

Dobrze że z Ukrainy i Białorusi są to choć leczą ludzi a nasze wykształciuchy znają się tylko na pieniądzach.

(2023-03-20 16:27:15)

Panie Starosto umie Pan już ukraiński? Trza mieszkańców powiatu buskiego ukraińskiego uczyć bo sami znachorzy z Ukrainy i Białorusi w ZOZ niedługo zostaną.

gospodarka się wali: (2023-03-20 16:13:45)

właśnie wyczytałem: zamyka się fabryka autobusów Volvo we Wrocławiu - 1500 osób na bruk, Starachowice zwolnienia w Manie - 860 osób bez pracy, Bielsko - Biała 400 osób do zwolnienia w fabryce silników. Ale nasz dobrobyt nie jest dla rządzących najważniejszy, najważniejsza jest UPA-ina. Gdyby żył ŚP Lepper to zrobiłby porządek ze sprowadzanym zbożem. Ale był za rolnikiem i był niewygodny bo mówił prawdę. A rolników wykańczają wysokie ceny paliwa, nawozów i środków ochrony roślin. Ale nasz największy przyjaciel zza Atlantyku dalej bierze od ruskich nawozy sztuczne, aluminium, drewno i śmieją się z głupków.

(2023-03-20 14:05:15)

Pan z pasemkami nic dla polskiej wsi nie zrobił kompletnie nic za to wykazał się załatwianiem stołków w Busku dla ludzi z wyrokami

Bleeee (2023-03-20 13:45:14)

Śmietanka peeselu zjechała. Kamysze jarubasy kolarze i reszta elyty...

Nasz patronat

Data: 2023-10-06, godz: 15.30

11. Marsz Różowej Wstążeczki: Marsz Życia i Nadziei w Busku-Zdroju

Stowarzyszenie "Razem Dzieciom" z siedzibą w Busku-Zdroju, już po raz jedenasty organizuje wyjątkowe wydarzenie "Marsz Różowej Wstążeczki". Tegoroczny Marsz rozpocznie się w piątek, 6 października o godzinie 15:30 na Placu Zwycięstwa, w pobliżu fontanny. Marsz zakończy się w Parku Zdrojowym, gdzie tradycyjnie zostaną zasadzone dwa ozdobne krzewy perukowce.Wróć do góry