Dodane: Marta Data: 2023-03-04 11:42:04 (czytane: 16508) 
W piątek, 3 marca przed Sanatorium Marconi z Busku-Zdroju odbyła się konferencja prasowa z udziałem m.in. Posła na Sejm RP Pana Krzysztofa Lipca, Marszałka Województwa Andrzeja Bętkowskiego, Wojewody Świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza, przedstawicieli władz samorządowych oraz Spółki Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.
Tematem spotkania była piąta edycja programu "Sanatorium Miłości" oraz promocja Buska-Zdroju i całego Ponidzia. Uroki i atrakcje regionu świętokrzyskiego były dodatkowym bohaterem programu emitowanego przez TVP 1.
Poseł na Sejm RP Pan Krzysztof Lipiec na spotkaniu powiedział - Mamy to! Udało nam się osiągnąć nasz cel w województwie świętokrzyskim. Poprzez Uzdrowisko Busko-Zdrój zapromować wspaniałym formatem jakim jest "Sanatorium Miłości" ważne miejsca naszego regionu.
- Bardzo się cieszę, że jako gospodarz tej ziemi świętokrzyskiej, Busko-Zdrój jako wizytówka nie tylko Ponidzia , ale całego województwa pokazuje piękno i bogactwo tej ziemi. Świętokrzyskie jest bogate nie tylko w zabytki i sanatoria, ale przede wszystkim w dobrych i mądrych obywateli. Zapraszamy do Buska o każdej porze roku, bo wszędzie znajdą Państwo miejsca godne zobaczenia i mieszkańców chętnych do gościny - powiedział Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz.
Zapraszamy do obejrzenia materiału video z piątkowej konferencji w naszej Telewizji internetowej Ponidzie. TV.
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
List gończy za Dariuszem Równickim. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Disco atmosfera i rodzinna integracja w Słoneczku. Radosne święto dzieci i rodziców (foto/video)
Wakacje inne niż wszystkie. WOT zaprasza na letnie szkolenie
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (20) |
Stach 1 (2023-03-08 12:01:34)
Do Malkontenci. Pewnie sam nic nie robisz rozsądnego bo nikt nie napisałby takich bzdur, Jaka promocja naszego pięknego Miasta i Regionu może być roznegliżowana starsza pani bez poczucia godności kapiąca się z dwoma satyrami. Żenada , już zachwyt Lipca nad swoim głupim i kosztownym ( dla Samorządów i Uzdrowiska bo nie dla niego) pomysłem świadczy najlepiej o jego poziomie. KOMPROMITACJA!!!
Ciąg dalszy do poniżej (2023-03-08 09:48:56)
Jeszcze jedno. Marka Leżajsk jest faktycznie najpopularniejsza na Podkarpaciu. Ale odpowiedz sobie dlaczego. Bo najlepsza? Nie. Bo najtańsza! Leżajsk się nie sprzedaje bo go już nie ma W Biedronce. W naszym bogatym świętokrzyskiem sprzedają się inne "dobre" piwa bo droższe i kilkanaście groszy od Leżajska, np Żubr czy Tyskie. No dziękuję za takie dobroci!
Do poniżej (2023-03-08 09:42:20)
1. Co z tego że browar ma 500 lat? To wcale nie znaczy że muszą umieć zrobić dobre piwo. Zobacz inne, bardzo młode browary, np StuMostów, Cztery Ściany itp. Browary mają po kilkanaście lat a robią sztosy do których Leżajsk nigdy nie dorośnie. Marka nie zniknie, Leżajsk będzie produkowany w innych browarach. Może w końcu będzie dobry.2. Czyli wzrost wszystkich kosztów objął tylko Leżajsk, reszty browarów nie dotyczy?
do poprzedniego (2023-03-08 09:20:03)
marka Leżajsk nie znika z rynku bo będzie produkowana w pozostałych browarach grupy piwowarskiej. Jest to piwo tak popularne na Podkarpaciu jak kiedyś u nas piwo Tyskie. Powodem zamknięcia Leżajska są wysokie ceny energii, wzrost podatku akcyzowego i wzrost kosztów surowców. Nie pisz więc głupot, że w istniejącym ponad 500 lat browarze nie umieją robić piwa.
Do poniżej (2023-03-07 09:41:32)
Coś słyszałeś ale nie za bardzo. Owszem, browar ma być zamknięty ale nie z powodu wysokich cen energii. Browar w Leżajsku jak i kilka innych, m.in. browar Żywiec należy do koncernu Heineken. I to właśnie Heineken zadecydował o zamknięciu Leżajska. Ale nie ze względu na to co napisałeś lecz tu zwyciężyła ekonomia. Leżajsk nie miał na siebie pomysłu, produkował piwo raczej kiepskiej jakości, należące do tych najtańszych i najgorszych. To właśnie zadecydowało o zamknięciu. W Internecie bez trudu znajdziesz wiele artykułów na ten temat które wyjaśniają o co tak naprawdę w tym chodzi.
po ponad 500 !!! latach istnienia zamyka się browar w Leżajsku ze względu na wysokie ceny energii. Nie zniszczyli go zaborcy, okupant, komuniści, zniszczyło państwo. Kolejnych kilkaset osób traci pracę.
Pośle Lipiec. Nie masz ważniejszych spraw? Ty albo koła gospodyń albo inne pierdoły.
Darek (2023-03-06 17:22:46)
do T.m.Ponoć w 5-tym odcinku coś było na kamerach.Zaraz sprawdzę, czy jest nad czym się... pochylać :)
super promocja (2023-03-06 06:59:51)
czy Polacy wiedzą, że po siedmiu latach wszelkiego rozdawnictwa w 2022 roku urodziło się w Polsce najmniej dzieci od czasów II Wojny Światowej, bo tylko 305 tysięcy. Dlaczego nie piszą o zwolnieniach w firmach: Starachowice 860 osób, Bielsko - Biała 400 osób i wiele innych. A jeszcze niedawno naczelny kłamca kraju cieszył się, że w Niemczech zaczyna się kryzys, a nasza gospodarka oparta na produkcji koncentratu jabłkowego, europalet i soku z aronii ma się dobrze. To skąd zwolnienia, ano stąd, że Niemcy są naszym największym partnerem gospodarczym o czym ten miłośnik wyklętej brygady nie ma zielonego pojęcia.
janek (2023-03-05 19:13:34)
Czy nie lepiej byłoby zrobić muzeum z przedmiotami i innymi artefaktami tyczącymi się z uzdrowiskiem? Ja sam oddałbym kilka takich przedmiotów, ponieważ takowe posiadam. Już wkrótce braknie mi nerwów i te przedmioty potłuczone wylądują na śmietniku.Z tego co mi jest wiadomo, już kilkanaście lat temu takie muzeum uzdrowiskowe miało powstać, ale skoro wyrzuca się pieniądze na sanatoryjne miłostki dla biznesmenów(ponieważ każda z tych osób jest, lub była biznesmenem)to o czym tu mowa. Obecnie na al. Mickiewicza "przesadza" się lampy oświetleniowe o trzy metry. Również usunięto lampę oświetlającą zejście do bloku obok biedronki i jednocześnie oświetlającej przejście dla pieszych(dwadzieścia jeden schodków). Tyle mówi się o bezpiecznych przejściach dla pieszych, a w Busku bezpieczne przejścia dla pieszych się likwiduje. To samo tyczy się przejścia pod UM. Zlikwidowano znak "Uwaga pieszy"(słusznie) ale nie usunięto białych pasów na jezdni. Siedem metrów wcześniej jest prawidłowo oznakowane przejście, ale ludzie korzystają z tego nieoznakowanego. To jest na u. Kopernika pod samą mordą sikora. To samo jest z miejscem ćwiczeń dla wszystkich mieszkańców, TAKA JEST INFORMACJA NA TABLICY. Nikt z tych urządzeń nie korzysta, ponieważ kurdupel i koryciarz ze starostwa powiedzieli, że to ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców, tłumacząc zagrożeniem w CYBERPRZESTRZENI. Pytam się, co ma wspólnego cyberprzestrzeń z urządzeniami do ćwiczeń na wolnym powietrzu? Czy komuś ta cyberprzestrzń nie zagraża głupim łbem nie rozróżniającym pojęć. Te urządzenia zostały dofinansowane prawie w całości przez Ministerstwo Sportu . Wejście tam jest zamknięte łańcuchem i kłódką. Obecnie jest przygotowywane pism do pani Krupki , że pieniądze zostały wyrzucone w błoto i zostanie podana prośba o zlikwidowanie tego placu dla ćwiczeń z którego nie można korzystać. Zostanie zaproponowane nowe miejsce, a kosztami należy obciążyć kolarza.
Hgfhb (2023-03-05 12:11:27)
Remont skończcie na partyzantów bo to już zaczyna być irytujące. Zamiast się ustawiać do zdjęć to byście po łopacie wzięli i im pomogli... Niejeden tylko do tego się tam nadaje gdyby nie plecki
Szwagier (2023-03-04 23:25:13)
Mamy to! Promocja w komentarzach najlepsza.:)
drodzy mieszkańcy (2023-03-04 19:10:46)
proszę poszperać kto był za likwidacją województwa świętokrzyskiego w czasie rządów w latach 1997 - 2001, a potem wyciągnąć wnioski o ile polaczki to potrafią.
Malkontenci niech się wezmą do roboty.... (2023-03-04 18:31:39)
Super promocja dla naszego Uzdrowiska. To są pieniądze, które się zwrócą pi wielokroć.
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.