swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Powstanie Styczniowe na Ponidziu - Pamięć i Historia

Dodane: Marta Data: 2023-01-19 09:04:14 (czytane: 13871)  Wersja do druku

Ze względu na warunki pogodowe rajd został przełożony na czwartek, 26 stycznia. Zapraszamy wszystkich na spacer tematyczny pod nazwą"II Rajd Weterana Styczniowego". Spotykamy się wszyscy o 9.00 pod Muzeum Regionalne w Pińczowie , powędrujemy na Grochowiska, gdzie stoczyła się najważniejsza bitwa Powstania Styczniowego w naszym regionie.

Na koniec rajdu gwarantujemy wszystkim pyszną grochówkę. Serdecznie Zapraszamy!

Rajd jest pierwszym punktem obchodów 160 Rocznicy Powstania Styczniowego. W piątek, 10 marca o godz. 10:00 w Muzeum regionalnym w Pińczowie odbędzie się Konferencja naukowa "Powstanie Styczniowe na Ponidziu - przebieg i skutki".

W sobotę, 18 marca  o godz. 11:30 zapraszamy na Rekonstrukcję bitwy pod Grochowiskami.

 Zobacz

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”.

Źródło: muzeumpinczow.pl

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (4)
     

do ważna data (2023-01-19 16:15:49)

tak zgadzam sie

wert (2023-01-19 15:10:28)

Pułapka na Polaków. Kto i dlaczego wrobił Polaków w fatalne powstanie styczniowe 1863 r. Jan Piński

Szwagier do ważna data (2023-01-17 23:59:32)

i Sobieski Jan III :)

ważna data (2023-01-17 10:42:29)

ale przede wszystkim powinno się przekazywać wiedzę dlaczego Polska upadła i została podzielona między zaborców jak kawałek ciasta. Mówić wprost, że do upadku kraju przyczyniły się rządzące naszym państwem elity i kościółek.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry