swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

847 interwencji pińczowskich strażaków w 2022 r.

Dodane: Marta Data: 2023-01-09 09:55:23 (czytane: 9283)  Wersja do druku

W minionym roku dominowały miejscowe zagrożenia- było ich 497. Liczba tego rodzaju zdarzeń wynikała między innymi ze znacznej liczby interwencji związanych z usuwaniem skutków silnych wiatrów, jakie nawiedzały powiat pińczowski.

Zobacz

Na ogół miejscowych zagrożeń wpłynęło także zaangażowanie pińczowskich strażaków zarówno zawodowych jaki ochotników przy realizacji zadań związanych z pomocą uchodźcom wojennym z Ukrainy. Nie obyło się także bez zdarzeń w transporcie drogowym, których było kilkadziesiąt.

Zobacz

 

W porównaniu do roku 2021 nastąpił wzrost liczby pożarów. W roku 2022 odnotowano ich 333 (rok wcześniej tylko 142). Na ww. wartość wpływ miały liczne pożary traw i lasów, które niemalże co roku są zmorą na terenie powiatu pińczowskiego.

Zobacz

 

Statystykę dopełniają alarmy fałszywsze, których było 17, z czego wszystkie w dobrej wierze (żaden alarm fałszywy nie miał charakteru złośliwego).

Źródło:  KP PSP w Pińczowie

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry