swietokrzyskie.info


Piątek, 09 czerwca 2023, Do końca roku 205 dni Imieniny: Anny-Marii, Felicjana, Sławoja

Wiadomosci

Podsumowanie Sportowe Województwa Świętokrzyskiego 2022

Dodane: Marta Data: 2022-12-27 14:26:30 (czytane: 5713)  Wersja do druku

W środę, 21 grudnia 2022r podczas uroczystej gali zorganizowanej w Hotelu Kongresowym w Kielcach najwybitniejszym sportowcom, szkoleniowcom oraz klubom i wszystkim tym, którzy działają na rzecz świętokrzyskiego sportu wręczone zostały nagrody.

W tym sportowym wydarzeniu uczestniczyli: wojewoda Zbigniew Koniusz, senator Krzysztof Słoń, świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik, prezes Zarządu Świętokrzyskiej Federacji Sportu Robert Janus oraz dyrektor Departamentu Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych Urzędu Marszałkowskiego Piotr Kisiel. Wiceminister Sportu i Turystyki Annę Krupkę na gali reprezentował Łukasz Korus.

Tomasz Jamka w imieniu Zarządu Województwa Świętokrzyskiego dziękował wszystkim tym, którzy swoim zaangażowaniem budują pozycję regionu świętokrzyskiego na sportowej mapie Polski, a wszystkim nagrodzonym złożył serdeczne gratulacje i życzył kolejnych sukcesów na arenach krajowych i międzynarodowych. Do życzeń i gratulacji dołączyli się też pozostali przedstawiciele władz wojewódzkich i sportowych.

Zobacz

Wśród wyróżnionych nie mogło zabraknąć przedstawicieli sekcji zapaśniczej MKS Czarni Połaniec. I tak: wśród najlepszych zawodników województwa znalazł się Kuba Grabda, wyróżnianie jako trener otrzymał Tadeusz Szkwarek, natomiast wyróżnienie dla klubu w imieniu prezesa Zbigniewa Kolery a także wyróżnienie dla Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Zapaśniczego odebrał wiceprezes Wiktor Skrobacz.

Udział w gali i otrzymane wyróżniania są efektem ciężkiej pracy trenerów i zawodników sekcji zapaśniczej naszego klubu – podkreślił trener Tadeusz Szkwarek – praca ta przynosi efekty w postaci medali zdobywanych na zawodach zarówno regionalnych jak i rangi Mistrzostw Polski, co przekłada się na jedną z najwyższych w województwie liczbę punktów współzawodnictwa dzieci i młodzieży wśród sekcji zapaśniczych naszego regionu. Mnie osobiście – dodaje trener – bardzo cieszy wyróżnienie dla Kuby, który znalazł się w gronie najlepszych zawodników w województwie świętokrzyskim. Jest to młody perspektywiczny z dużymi możliwościami technicznymi zawodnik, który w mijającym roku zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski, a o którym, mam nadzieję, jeszcze nie raz usłyszymy w roku przyszłym.

 

Zobacz

Zobacz

Poniżej zamieszczamy ranking dyscyplin i klubów województwa świętokrzyskiego.

Wyróżnienia dla dyscyplin, które uzyskały najwyższe wyniki w rankingu współzawodnictwa sportu młodzieżowego województwa świętokrzyskiego:

 1. Świętokrzyski Związek Lekkiej Atletyki
 2. Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej
 3. Świętokrzyski Okręgowy Związek Pływacki
 4. Świętokrzyski Okręgowy Związek Zapaśniczy
 5. Świętokrzyski Okręgowy Związek Bokserski

Wyróżnienia dla klubów, które uzyskały najwyższe wyniki w rankingu punktowym współzawodnictwa sportu młodzieżowego województwa świętokrzyskiego:

 1. KSZO Ostrowiec Św.
 2. KS Vive Kielce
 3. KKL Kielce
 4. ULKS Guliwer Kielce
 5. KKB Rushh Kielce
 6. MKS Czarni Połaniec
 7. LKS Znicz Chęciny
 8. Korona Handball Kielce
 9. TS Akwedukt Kielce
 10. Stowarzyszenie Lokalne Salos Cortile Kielce
/MKS Czarni Połaniec/


 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2023-07-01, godz:

  XXIX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz

  Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych w Polsce - Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju, który odbędzie się w dniach 1-9 lipca w Busku-Zdroju.
  Wróć do góry