swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

'Gwiazdka' dla Onkologii

Dodane: Marta Data: 2022-12-23 09:44:43 (czytane: 12212)  Wersja do druku

Święta to dla każdego z nas czas wyjątkowy, czas radości i oczekiwania. Dla dzieci, które są pacjentami Oddziału Onkologii i Hematologii w Kielcach, to trudny okres, ponieważ często muszą spędzić święta w szpitalu, z daleka od domu.

W empatycznych sercach wolontariuszy „Młodzi dla Świata”, działającego przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Busku-Zdroju, zrodził się pomysł, aby podarować małym pacjentom „Gwiazdkę” w postaci materiałów plastyczno-technicznych, by choć na chwilę mogły zapomnieć o chorobie. Wśród podarunków znalazły się również książeczki, puzzle, gry edukacyjne, kolorowanki i wiele innych przydatnych pomocy dydaktycznych.

Zobacz

Po opublikowaniu informacji w mediach społecznościowych, akcja nabrała rozpędu i przyłączyły się do nas:

  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. M. Kopernika w Busku-Zdroju  
  • I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Busku-Zdroju
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Busku-Zdroju
  • Publiczne Przedszkole nr 1 w Busku-Zdroju
  • Publiczne Przedszkole nr 2 w Busku-Zdroju
  • Publiczne Przedszkole nr 3 w Busku-Zdroju

Za tak otwarte serca składamy serdeczne podziękowania dla Dyrektorów buskich szkół i przedszkoli, których organem prowadzącym jest Urząd Miasta i Gminy Busko-Zdrój, bo dzięki tej współpracy 20 grudnia 2022 r. mogliśmy wspólnie z Panem Dyrektorem Dariuszem Kumorem, Panią Dyrektor Małgorzatą Chrzanowską i wolontariuszami przekazać dzieciom wspaniałe prezenty, które sprawiły im wiele radości i na pewno umilą czas spędzony w szpitalu.

Jesteśmy również bardzo wdzięczni rodzicom i uczniom, którzy wsparli naszą inicjatywę, a najmłodszym uczniom naszej szkoły dziękujemy za przygotowanie kartek świątecznych z płynącymi prosto z serca życzeniami, które zostały dołączone do podarunków.

Zobacz

Mamy nadzieję, że gest wolontariatu i wszystkich osób, które przyczyniły się do niesienia dobra, choć w minimalnym stopniu pomoże w znoszeniu trudów choroby małym, dzielnym pacjentom.

PAMIĘTAJMY, ŻE DOBRO ZAWSZE POWRACA!

Magdalena Lechowska-Brych, Anna Wilk

/Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry