swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

5 zawodników UKS Miłek Wiślica w finale Mistrzostw Polski Juniorów

Dodane: Marta Data: 2022-12-07 09:44:58 (czytane: 13280)  Wersja do druku

W dniu 4 grudnia 2022 r. odbyły się ostatnie, czwarte zawody z cyklu Narodowy Junior-Tour, który rozegrany został w Łódzkim Klubie bilardowym "Frame". Do zawodów przystąpiło 90 zawodników i 30 dziewcząt. Nasz region Ponidzie reprezentowali zawodnicy UKS Miłek Wiślica w składzie: Martyna Matjas, Gabriela Gaweł, Szymon Gaweł,Adam Drechnowicz i Wojciech Prażuch.

Celem naszych zawodników było uzyskanie jak najlepszego wyniku, który dawałby awans do finału Mistrzostw Polski Juniorów w przyszłym roku.

Zobacz

Martyna pokazała klasę i wywalczyła puchar i medal brązowy zajmując III miejsce i awans do MPJ w roku 2023. Gabrysia po bardzo dobrej grze zagwarantowała sobie udział w przyszłorocznym finale. Trzecią finalistką jest Kinga Okopień, która awans otrzymała po zdobyciu tytułu najlepszej zawodniczki Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Młodzieżowej w roku 2022.

Szymon Gaweł i Adam Drechnowicz po ładnej technicznie grze z przeciwnikami również zameldowali się na liście finalistów MPJ.

Zobacz

Zobacz

Po rozegraniu czterech zawodów w ciągu roku 2022 w rankingu sklasyfikowanych zostało 114 zawodników i 40 dziewcząt.

Rodzice, Zawodnicy oraz Zarząd Klubu składają podziękowania dla Starosty Buskiego Pana Jerzego Kolarza, Burmistrza Miasta i Gminy Wiślica Pana Jarosława Jaworskiego, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Busku-Zdroju Pani Annie Karwat, Dyrektorowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Panu Adamowi Haruzie za wsparcie finansowe i transportowe jakie zostało udzielone w ciągu całego roku 2022 naszemu klubowi UKS Miłek Wiślica.

Dziękujemy!

Prezes UKS Miłek Wiślica Szczepan Sekuła

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (1)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry