swietokrzyskie.info

Środa, 01 lutego 2023, Do końca roku 333 dni Imieniny: Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego

Wiadomosci

W Staszowie o Puchar Polski rywalizowali Juniorzy i Juniorki

Dodane: Marta Data: 2022-12-01 12:06:43 (czytane: 2013)  Wersja do druku

W dniach 25-27 listopada 2022 w Staszowie rozegrany został Puchar Polski Juniorów i Juniorek w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet. Zawody rozegrane zostały w Powiatowym Centrum Sportu w Staszowie. W turnieju wzięli udział zawodnicy i zawodniczki reprezentujące 26 klubów z całej Polski.

W pierwszy dniu zawodów  w piątek  po odprawie technicznej dokonane zostało ważenie i losowanie. Wtedy też zapaśnicy poznali swoich rywali w poszczególnych kategoriach wagowych.

Dzień później  w sobotę uroczystego otwarcia dokonał prezes Polskiego Związku Zapaśniczego – Andrzej Supron. W ceremonii otwarcia wzięli również udział przedstawiciel samorządu powiatowego, Powiatowego Centrum Sportu oraz przedstawiciel Huty Szkła Wrześniak. Po ceremonii otwarcia rozpoczęły się walki eliminacyjne, które wyłoniły zawodników mających następnego dnia, tj. w niedzielę, zmierzyć się ze sobą w walkach finałowych o pierwsze i drugie miejsce.

Zobacz

Miejski Klub Sportowy CZARNI Połaniec na tych zawodach reprezentowało 5 zawodników i 5 zawodniczek. Dziewczyny odniosły niebywały sukces, bo całej piątce udało się stanąć na podium. I tak: Natalia Szkwarek, Alicja Przekota, Natalia Przekota i Oliwia Szewczyk wywalczyły srebrne medale, natomiast Monika Laska zdobyła medal brązowy.

Chłopcy walczyli dzielnie, ale sukcesu dziewczyn nie udało im się powtórzyć i do Połańca wrócili tylko z jednym medalem, mianowicie brązowym Bartosza Tomali. Pozostali zawodnicy zajęli następujące miejsca: V Damian Sijka, VIII Igor Parjaszewski, X Filip Dam, XI Roman Karpov – którego trenuje pani Ania Wawrzycka.

W klasyfikacji drużynowej dziewcząt pewnie zwyciężyły zawodniczki MKS CZARNI Połaniec, które zdobyły wspólnie 48 punktów. Na drugim miejscu uplasowali się zapaśnicy LKS ZNICZ Chęciny z dorobkiem 40 punktów, a na trzecim ekipa z LKS DĄB Brzeźnica 30 punktami na koncie.

Zobacz

W klasyfikacji drużynowej chłopców zwyciężył KAVKAZ Warszawa, na drugim miejscu uplasował się LKS Łódzka Akademia Zapasów Łódź, a na trzecim miejscu WLKS Siedlce Nowe Iganie. Zawodnicy MKS CZARNYCH Połaniec zajęli 11 miejsce, wzbogacając konto klubu o 13 punktów sportowego współzawodnictwa.

Trenerami wymienionych wyżej zawodników i zawodniczek CZARNYCH są: Anna Wawrzycka, Wiktor Skrobacz i Tadeusz Szkwarek.  

/MKS Czarni Połaniec/

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat  Wróć do góry