swietokrzyskie.info

Środa, 29 kwietnia 2026, Do końca roku 246 dni Imieniny: Hugona, Piotra, Roberty

Wiadomosci

Flagi dla mieszkańców Buska (foto/video)

Dodane: Marta Data: 2022-11-09 16:00:41 (czytane: 11642)  Wersja do druku

Zbliża się Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego oraz Magdalena Fogiel-Litwinek ze Stowarzyszenia "Inicjatywa Świętokrzyska" odwiedziły Busko-Zdrój i razem z przedstawicielami samorządu wręczały mieszkańcom chorągiewki w barwach narodowych.

Gości w Busku-Zdroju  przywitał wiceburmistrz Michał Maroński i równocześnie zaprosił wszystkich mieszkańców do wspólnych obchodów Święta Niepodległości. 

- Bardzo się cieszę, że na zaproszenie burmistrza Marońskiego mogłam przyjechać z chorągiewkami  w przeddzień Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości. Przed nami Święto wyjątkowe dla nas Polaków. Chcemy, aby w całym Busku powiewały 11 listopada barwy biało-czerwone - powiedziała wicemarszałek  Renata Janik.

Zobacz

Zobacz

 Zobacz

Zapraszamy do obejrzenia materiału video.

/red/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (3)
     

Witek (2022-11-15 09:10:40)

Flagi? Widzę papierowe chorągiewki.

Ewi (2022-11-10 09:20:34)

Piękne widoki rozdający mieli, gdy na ławce koło placu zabów SP 1, chluby Buska urzadziły sobie popijawę, a obstawa policji 2 samochody stały na rynku, trzeba było iść przodem i pilnować okolicy a tak... No cóż... Aromaty tanich trunków rozchodziły się na 5 m obok Panów, Pan Maroński chyba spalił się ze wstydu..

Nasz patronat

Data: 2026-05-08, godz: 12:00 - 18:00

Piknik 'Bezpieczny Senior' w Parku Zdrojowym

W piątek, 8 maja, w godzinach 12:00-18:00, w malowniczej scenerii Parku Zdrojowego odbędzie się wydarzenie skierowane do seniorów - 'Festyn Bezpieczny Senior'.



Wróć do góry