swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Poseł Cieślak - oddanie sieci wodno-kanalizacyjnej, przebudowa dróg w gminie Czarnocin

Dodane: Marta Data: 2022-10-27 15:16:50 (czytane: 12914)  Wersja do druku

W czwartek, 27 października Poseł Michał Cieślak uczestniczył w przekazaniu wykonanej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wraz z przebudową drogi oraz dróżek osiedlowych w miejscowości Malżyce, gm. Czarnocin. W ramach wykonanej inwestycji zainstalowano również lampy uliczne i oświetlenie led.

Środki w wysokości 705 129,90 złotych gmina Czarnocin pozyskała z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, 600 227,76 złotych otrzymała w ramach bezzwrotnej pomocy finansowej od Krajowego Ośrodka Wparcia Rolnictwa, pozostała część  inwestycji, wynosząca w sumie ponad 1 300 000 złotych, to wkład własny gminy.

Zobacz

Mieszkańcy osiedla, będącego kiedyś częścią PGR, od dawna starali się o przeprowadzenie inwestycji. Zadanie było trudnym przedsięwzięciem ze względu na ukształtowanie terenu i częściowo nie uregulowany stan prawny terenu.

Jak zaznaczyła Maria Kasperek, wójt Gminy Czarnocin, inwestycje zrealizowano dzięki środkom rządowym oraz wsparciu Pana Ministra Michała Cieślaka.

- Dziś pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy wsparli gminę w tym działaniu. W szczególności dziękuję Panu Ministrowi Michałowi Cieślakowi, że pamiętał o nas i pomógł nam w pozyskaniu środków na realizację tego zadania – dodała.

Zobacz

Poseł Michał Cieślak podziękował zebranym mieszkańcom za przybycie oraz Pani Wójt za skuteczność w działaniach.

- Dziś mogę powiedzieć, że mimo wielu trudności, inwestycje się udały. Chcę podziękować Wszystkim, również wykonawcy za solidną i rzetelną pracę – mówi poseł. Serdecznie gratuluję i życzę wszystkiego dobrego. Cieszę się, że zakończone inwestycje wpłyną pozytywnie na warunki życia mieszkańców przysiółka Budziszowice i wierzę, że Gmina Czarnocin jako serce Ponidzia będzie się dalej rozwijać, zwłaszcza, że ma piękną historię i wiele atrakcji turystycznych, które w przyszłości na stałe wpiszą się w mapę atrakcji turystycznych naszego regionu – dodał poseł.

- Gmina, w trakcie tej kadencji pozyskała ze środków rządowych ponad 20 mln zł pomocy i środków inwestycyjnych - gratuluję mieszkańcom oraz Pani Wójt. Cieszę się, że znaczną część tego wsparcia przyznano w czasie, gdy pełniłem urząd ministra w rządzie Zjednoczonej Prawicy. W tym czasie wszystkie gminy powiatu kazimierskiego, łącznie, z rządowych programów pozyskały na inwestycje ponad 135 milionów złotych. Część prowadzonych inwestycji widać już dziś - podsumował poseł Cieślak.

Gmina w ramach pozyskanych środków z rządowych programów, zamierza rozwinąć kompleks turystyczny na terenie wczesnośredniowiecznego Grodziska w Stradowie, które położone jest w połowie drogi między Chrobrzem, a Skalbmierzem. Grodzisko w Stradowie to największe grodzisko w Polsce,  którego istnienie datuje się na okres od VIII do X wieku i związane jest z państwem Wiślan.

 Zobacz

Zobacz

 Zobacz
 

Zobacz

 Zobacz

 Zobacz

Zobacz

Zobacz

/Artykuł sponsorowany/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry