Dodane: Marta Data: 2022-10-31 13:45:09 (czytane: 9370) 
Od 28 października do 2 listopada prowadzone są ogólnopolskie działania 'Znicz 2022'. Jędrzejowscy policjanci jak co roku dołożą wszelkich starań, aby Dzień Wszystkich Świętych w powiecie jędrzejowskim przebiegł spokojnie i bezpiecznie.
Czas prowadzenia akcji „Znicz” przypada w okresie zwiększonego natężenie ruchu drogowego zarówno pieszego jak i kołowego. Celem policyjnych działań jest troska o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.
W swoich działaniach mundurowi szczególną uwagę będą zwracać na wszystkich powodujących zagrożenia drogowe ich eliminację oraz działania pomocowe. Mundurowi będą obecni w rejonach przejść dla pieszych, nadzorując prawidłowe relacje kierowców oraz niechronionych uczestników ruchu. Oraz wszędzie tam gdzie obecność stróżów prawa będzie potrzebna aby usprawnić między innymi płynność ruchu.
Jędrzejowscy policjanci przypominają o bezwzględnym przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Apelują również o używanie elementów odblaskowych.
W dniach trwania akcji „Znicz” w rejonach cmentarzy w powiecie jędrzejowskim nastąpią zmiany organizacji ruchu:
Zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarza Świętej Trójcy
Od 28 października do 2 listopada w ciągu ul. Ogrodowej będzie obowiązywać ruch jednokierunkowy od ul. Kieleckiej w kierunku ul. Piastowskiej. Na ulicy Ogrodowej będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się.
Na ul. Cmentarnej będzie obowiązywał zakaz ruchu. Wyjątkiem będą pojazdy uprzywilejowane, służb ratowniczych i zaopatrzenie. Na parking obok cmentarza będą wpuszczane pojazdy przewożące osoby niepełnosprawne jak również osoby o obniżonej sprawności ruchowej.
Wyłączony będzie także dojazd do cmentarza z ulicy Brzozowej.
Zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarza O. Cystersów.
Na skrzyżowaniu ul. Klasztornej i Konarskiego służbę pełnić będą funkcjonariusze policji, którzy w zależności od potrzeb będą kierować ruchem pojazdów i pieszych. Na odcinku ul. Konarskiego od skrzyżowania z ul. Spółdzielczą do skrzyżowania z ul. Wspólną, po lewej stronie jadąc od ul. Klasztornej, będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania.
Na uliczce po zachodniej stronie cmentarza będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy (wjazd od ul. Osiedlowej) . Przy wjeździe z ul. Kadłubka ustawiony będzie znak „zakaz wjazdu”. Parkowanie pojazdów dozwolone jest na wszystkich ulicach osiedla Zamoście oraz na parkingu przy nowym cmentarzu.
Zmiany organizacji ruchu przy pozostałych cmentarzach.
W rejonie cmentarza w Skroniowie, po obu stronach drogi obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się oraz ograniczenie prędkości do 30km/h.
W rejonie cmentarza w miejscowości Jasionna będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się w obu kierunkach.
W rejonie cmentarzy w miejscowościach Mnichów i Skroniów stałe patrole funkcjonariuszy Policji, będą czuwały nad bezpieczeństwem osób odwiedzających cmentarze. W zależności od potrzeb funkcjonariusze będą kierować ruchem pojazdów i pieszych.
Policja jędrzejowska nie wydaje żadnych przepustek uprawniających do wjazdu w rejony cmentarzy. Mundurowi będą udzielać zezwolenia wjazdu tam gdzie obowiązują znaki "zakazu wjazdu" pojazdom przewożącym osoby niepełnosprawnym.
Źródło: KPP Jędrzejów/ UM Jędrzejów
Świętokrzyski Festiwal Smaków w Tokarni. Dwa dni kulinarnych i folklorystycznych atrakcji
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Stało się niemożliwe. 251 milionów, Rekord i prawdziwa fala dobra (video)
Sezon motocyklowy 2026 na Ponidziu rozpoczęty! (nowe foto)
IX Otwarcie Sezonu Motocyklowego w Pińczowie: Parada motocykli i koncert THE STICKS
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Paszport dla dziecka? Wniosek w mObywatelu. Formalności jeszcze nigdy nie były tak proste
Paszport dla dziecka? Wniosek w mObywatelu. Formalności jeszcze nigdy nie były tak proste
SFD rozwija sieć influencerów - 1000 twórców w Europie
83 lat temu w getcie warszawskim wybuchło powstanie
Kolej do Buska-Zdroju coraz bliżej. Samorządy mówią jednym głosem (foto)
1,5% DLA HOSPICJUM W BUSKU-ZDROJU
Strażacy ćwiczyli w terenie. Jak wyglądały działania 'Obozowisko 2026'? (foto)
ZUS informuje: zmiany w obszarze zwolnień od pracy oraz orzecznictwie lekarskim
13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Świętokrzyski Festiwal Smaków w Tokarni. Dwa dni kulinarnych i folklorystycznych atrakcji
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Stało się niemożliwe. 251 milionów, Rekord i prawdziwa fala dobra (video)
Balony znów nad Pińczowem. Znamy termin wydarzenia w 2026 roku
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona 'Niechaj zabrzmi Bukowina'
Kulturalny maraton na Ponidziu. Setki wydarzeń do końca 2026 roku
Bajkowy Korowód w Pacanowie. Konkurs z nagrodami dla uczestników
Dzień Kobiet na kieleckim deptaku. Jarmark Wiosenny i koncert Norbiego
Kruche piękno porcelany. Wyjątkowa wystawa otwarta w Pińczowie (foto/video)
Koziołek Matołek wyrusza do Indii. Konkurs komiksowy dla młodych twórców
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
Włodzimierz Badurak rezygnuje z funkcji burmistrza Pińczowa
Ekrem Imamoglu laureatem Nagrody im. Prezydenta Pawła Adamowicza
Podsumowanie programu 'Bezpieczny Senior - Świadomy Senior' w Pińczowie
| Komentarze (0) |
W piątek, 8 maja, w godzinach 12:00-18:00, w malowniczej scenerii Parku Zdrojowego odbędzie się wydarzenie skierowane do seniorów - 'Festyn Bezpieczny Senior'.