swietokrzyskie.info


Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Seniorka wzorem do naśladowania

Dodane: Marta Data: 2022-10-27 13:40:36 (czytane: 11036)  Wersja do druku

We wtorek do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju zgłosiła się 45-letnia mieszkanka podbuskiej miejscowości. Kobieta przyniosła portfel znaleziony przez jej 97-letnią babcię. Jak tłumaczyła mundurowym, seniorka znalazła portfel podczas robienia zakupów w jednym z miejscowych sklepów.

Po powrocie do domu poprosiła wnuczkę o odniesienie znaleziska policjantom. 

W portfelu było 320 funtów brytyjskich, 5 kart bankomatowych oraz drobna kwota w złotówkach. Jeszcze tego samego dnia portfel wraz z zawartością został przekazany 74-letniej właścicielce.

Postawa 97-latki zasługuje na słowa uznania i może być stawiana jako przykład dla innych.  

Źródło: KPP w Busku-Zdroju   

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (1)
     

(2022-10-27 20:46:41)

Oj takich ludzi jest bardzo mało,inny to by tylko się obejrzel wkoło i zachował.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry