swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Informacja dotycząca zakupu węgla za pośrednictwem Gminy Busko-Zdrój

Dodane: Marta Data: 2022-10-26 15:47:03 (czytane: 11800)  Wersja do druku

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi zakupu węgla za pośrednictwem gminy, uprzejmie informujemy, iż Gmina Busko-Zdrój zgłosiła do wojewody świętokrzyskiego przystąpienie do realizacji rządowej ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe.

Po przyjęciu ustawy w sprawie zakupu paliwa stałego z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych Gmina Busko-Zdój poinformuje o trybie składania wniosków oraz punkcie i dystrybucji opału dla swoich mieszkańców.

Mieszkańcy gminy będą na bieżąco informowani o dalszych działaniach zawiązanych z dystrybucją węgla.
https://www.umig.busko.pl/.../21373-informacja-dotyczaca...

Źródło: UMiG Busko-Zdrój

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (1)
     

polaczki (2022-10-26 18:59:28)

zanim wungiel dotrze do pieca to zakwitną jabłonie. W lipcu tego roku górnictwo podniosło cenę węgla dla energetyki z 650 na 1300 złotych. W tym samym czasie nasze mocarstwo sprzedało ukrom 200 tys. ton węgla po 640 złotych i zakupiło od tej nacji 44 tys. ton węgla po 1250 złotych. A za te mocarstwowe zapędy macie wyższe ceny wszystkiego o kilkaset procent, a zwłaszcza ceny żywności i budowlanki. Nikt nie kontroluje tego kto przyjeżdża ze wschodu, a zbrodnicza nacja która nigdy nie przyznała się do ludobójstwa Polaków rządzi w Polsce, a to jest dopiero początek. Będziecie ukrom bulić haracz tylko za to, że macie biznes tak w Kanadzie i Portugalii. Już w tej chwili ukry są obsługiwani w przychodniach bez kolejki. Dlatego życzę wyborcom obecnej władzy aby doczekali czasów przedwojennych gdzie kobiety stały przed rzeźnią i kupowały za kilka groszy dwa litry wody z gotowanej kaszanki.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry