swietokrzyskie.info

Piątek, 31 marca 2023, Do końca roku 275 dni Imieniny: Balbiny, Kamila, Kornelii

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

To było wielkie święto zapaśniczej rodziny

Dodane: Marta Data: 2022-10-25 10:13:21 (czytane: 3098)  Wersja do druku

W piątek 21 października 2022 roku w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się Gala z okazji 100-lecia Polskiego Związku Zapaśniczego. Zapaśnicza brać wypełniła salę teatru po brzegi. Taka okazja spotkania się pokoleń zapaśniczych w jednym miejscu, w jednym czasie, zdarza się bardzo rzadko.

Nagrodzona i wyróżniona została cała plejada medalistów olimpijskich, najbardziej zasłużonych trenerów i sponsorów polskich zapasów. Wręczaniu nagród i wyróżnień towarzyszyły wyrazy wzruszenia, czasem również była to okazja do wspomnień.

 Zobacz

Oprócz części oficjalnej, był też czas na zabawę, a ponieważ imprezę poprowadziły takie znakomitości, jak Rafał Brzozowski, Maciej Kurzajewski i Andrzej Supron, nie zabrakło zabawnych anegdot i żartów witanych przez publiczność salwami śmiechu i gorącymi barwami.

Była to też znakomita okazja do osobistego spotkania i rozmowy z luminarzami polskich zapasów, czasem również do wymiany doświadczeń.  

Sekcję zapaśniczą Klubu Czarni Połaniec, która w tym roku również obchodzi swój mały jubileusz 40-lecia, na Gali reprezentowali trenerzy Wiktor Skrobacz i Tadeusz Szkwarek z małżonkami Patrycją i Bożeną oraz Anna Wawrzycka.

Zobacz

Jak powiedział trener Tadeusz Szkwarek- „Cieszę się, że mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu. Myślę, że polskie zapasy w pełni sobie zasłużyły na takie święto, żeby wspomnieć choćby tylko 27 medali olimpijskich, które zapaśnicy wywalczyli, reprezentując nasz kraj na matach kilkunastu krajów świata. Wkraczamy w nowy wiek polskich zapasów z nadzieją, że będzie równie obfitował w sukcesy, jak te sto lat, których upływ właśnie świętujemy.”

/Klub Czarni Połaniec/

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2023-03-03, godz:

  Terminarz Kina 'Zdrój'

  Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym Kina "Zdrój" w Busku-Zdroju.
  Wróć do góry