swietokrzyskie.info


Piątek, 31 marca 2023, Do końca roku 275 dni Imieniny: Balbiny, Kamila, Kornelii

Wiadomosci

Piękne rozpoczęcie świętowania jubileuszu 40-lecia. Złoty medal dla Kuby Szkwarka, brązowy medal dla Huberta Ostrowskiego

Dodane: Marta Data: 2022-10-20 14:40:55 (czytane: 2956)  Wersja do druku

W sobotę 15 października w hali sportowej Zespołu Szkół im. Oddziału Partyzanckiego AK "Jędrusie" w Połańcu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach w stylu wolnym region C.

W zawodach wzięło udział 103 zawodników zrzeszonych w 17 klubach z 4 województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Mistrzostwa rozegrano w 10 kategoriach wagowych: od 38 kg do 85 kg.

Zobacz

Dla organizatorów Mistrzostw – sekcji zapaśniczej klubu Czarni Połaniec – zawody te miały wyjątkowy charaktery, wpisują się bowiem w świętowanie jubileuszy 40-lecia sekcji. Tym bardziej więc cieszą medale: złoty dla Kuby Szkwarka i brązowy dla Huberta Ostrowskiego.

Swoimi emocjami na gorąco dzieli się z nami Tadeusz Szkwarek – jeden z organizatorów Mistrzostw a zarazem trener i ojciec złotego medalisty - „Sobotnie zawody... dzień pełen emocji! Po pierwsze dlatego, że w naszym mieście, po drugie dlatego, że są medale!!! Kuba stanął na najwyższym stopniu podium, zdobywając złoty medal. Pragnął zrobić to dla siebie , dla Klubu i Miasta... taki prezent z okazji 40-lecia założenia sekcji zapaśniczej. I udało się!!! Jestem dumny jako trener i tata. Drugim medalistą jest Hubert, który w pięknym stylu wywalczył brązowy medal, ale gratulacje należą się wszystkim naszym zapaśnikom, którzy dali z siebie wszystko i walczyli jak lwy!!!

Zobacz

 Zobacz

Kolejno miejsca pozostałych zawodników:

Grabda Kuba - 5 miejsce  kat. wag. do 38 kg,
  
Witek Jan - 5 miejsce kat. wag. do 41 kg,

Mikina Maciej - 8 miejsce do 48 kg,

Bednarski Kacper - 9 miejsce kat. wag. do 68 kg,

Ramos Artur - 10 miejsce kat. wag. do 62 kg,

Maj Igor – 11 miejsce do kat. wag. 52 kg,

Kaźmierczak Jakub - 12 miejsce kat. wag. do 48 kg,

Drogosz Oskar - 13 miejsce kat.wag. do 41 kg.

Zobacz

Za pośrednictwem naszego portalu Klub "Czarni" Połaniec  składa podziękowania;

W imieniu organizatorów dziękujemy zaproszonym gościom, za przybycie, życzliwość i aktywne uczestniczenie w tych zawodach. Dziękujemy: Burmistrzowi Miasta i Gminy Połaniec – Jackowi Nowakowi, Przewodniczącemu Rady ŚZLZS w Kielcach – Jerzemu Kuli,  Pani Wicedyrektor Zespołu Szkół w Połańcu- Dorocie Wysockiej, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Połańcu- Gabrieli Zielińskiej, Dyrektorowi Enea Elektrownia Połaniec- Jerzemu Królowi, Prezesowi MKS "Czarni" Połaniec- Zbigniewowi Kolerze oraz Przewodniczącemu Komisji Oświaty, Kultury i Sportu – Andrzejowi Baranowi.

Dziękujemy sponsorom i wszystkim, którzy okazali życzliwość i pomoc w organizacji zawodów: Urzędowi Miasta i Gminy w Połańcu, ENEA Elektrowni Połaniec, Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu, Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Połańcu, Lokalnej Grupie Działania- „ Dorzecze Wisły”, Firmie Wędliniarskiej- Zaliński.

Dziękujemy wszystkim, którzy swoim przybyciem uświetnili naszą uroczystość! Za obecność i radosne kibicowanie, a w sposób szczególny, składamy wyrazy wdzięczności Rodzicom naszych zapaśników, za ich zaangażowanie w organizację tych zawodów.

Dziękujemy również pani Weronice Koziarz Dygulskiej, za przygotowanie pokazu artystyczno- akrobatycznego, który mogliśmy podziwiać w pięknym wykonaniu Weroniki Gawełek, Olgi Tomasik, Darii Nogi, Martyny Zabłockiej i Natalii Szkwarek.

Zobacz

Klub "Czarni" Połaniec

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2023-03-03, godz:

  Terminarz Kina 'Zdrój'

  Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym Kina "Zdrój" w Busku-Zdroju.  Wróć do góry