swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

'Razem Bezpieczniej' - porozumienie podpisane

Dodane: Marta Data: 2022-10-19 16:34:42 (czytane: 10771)  Wersja do druku

Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora podpisał w dniu 18 października 2022r. Porozumienie dotyczące dofinansowania projektu pn.: "Zwiększenie bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej w Gminie Busko-Zdrój" z rządowego wsparcia w ramach programu "Razem Bezpieczniej".

Ideą programu jest podniesienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Kompleksowy projekt będący przedmiotem wniosku złożonego przez Gminę Busko-Zdrój jest odpowiedzią na najpilniejsze zdiagnozowane lokalne zagrożenia i potrzeby. Niedostateczne poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, a także troski o bezpieczeństwo dzieci stało się przesłanką do podjęcia decyzji o realizacji przedsięwzięcia.

Zobacz

Projekt zakłada komplementarne działania na rzecz mieszkańców i uczniów Gminy Busko-Zdrój, obejmujące:

  • rozbudowę systemu miejskiego monitoringu - poprzez zakup i montaż 6 kamer.

  • przeprowadzanie warsztatów z pierwszej pomocy „Bezpieczni w przestrzeni publicznej” na terenie wszystkich publicznych szkół podstawowych z terenu Gminy Busko-Zdrój.

  • zakup torby medycznej z wyposażeniem w środki pierwszej pomocy dla każdej publicznej szkoły podstawowej z terenu Gminy Busko-Zdrój;

  • organizowanie prelekcji dla uczniów gminnych placówek oświatowych, dotyczących zasad bezpieczeństwa i zachowania się na drodze;

  • przeprowadzenie Konkursu plastycznego „Bezpieczni w przestrzeni publicznej” wśród uczniów klas I-VII publicznych szkół podstawowych z terenu Gminy Busko-Zdrój.

Podniesienie świadomości dzieci w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz wyrobienie w nich instynktu odpowiedzialności za drugiego człowieka z pewnością zaowocuje w przyszłości.

Bezpieczeństwo społeczne należy bowiem budować poprzez podnoszenie jego świadomości.
Szacowany koszt projektu to kwota blisko 100 tys., w tym rządowe dofinansowanie w wysokości 89 742,00zł.

Źródło: UMiG Busko-Zdrój

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry